Úvod » Aktuality » Víte, že Ministerstvo financí chce omezit odpisy z daní na investiční životní pojištění?

Víte, že Ministerstvo financí chce omezit odpisy z daní na investiční životní pojištění?

 09. 07. 2014, 16:25

MFČR plánuje v rámci novely zákona o daních z příjmu omezit možnost odpisů na investiční životní pojištění. Odepisovat z daní by tak bylo možno jen peníze zaplacené na krytí pojistných rizik, nikoliv určené na investování.

MFČR předpokládá, že by tak stát na daních získal o několik mld. korun více. Představitelé pojišťoven však tvrdí, že návrh obsahuje řadu sporných bodů. Návrh v nejbližší době projedná vláda.

U investičního životního pojištění je nyní možné z daní odepsat až 12 tis. Kč ročně, čehož dle deníku Hospodářské noviny využívají miliony lidí. Investiční část, která není určena na krytí pojistných rizik, přitom podle deníku často tvoří většinu z uhrazeného pojistného. Podle MFČR firmy příspěvkem na životní pojištění často zvyšují příjmy svým zaměstnancům, místo aby jim zvedly plat, ze kterého by musely platit větší odvody. Podle údajů Asociace pojišťoven měli Češi koncem března 6,13 milionu životních pojistek s předepsaným pojistným ve výši 11,73 mild. Kč, z čehož většinu tvoří právě investiční životní pojištění.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání