Úvod » Aktuality » Tři důvody, proč je dobré uzavřít životní pojištění

Tři důvody, proč je dobré uzavřít životní pojištění

 09. 07. 2014, 20:46

Než vůbec uzavřete s pojišťovnou smlouvu o životním pojištění, ptejte se sami sebe, proč vlastně životní pojistku potřebujete. Pokud se rozhodnete, že ano, volte její typ a výši pojistných částek.

Tři životní situace, ve kterých je dobré uzavřít životní pojištění:

1) Rodina je závislá na Vašem příjmu – rodiče vydělávají, ale v případě smrti nebo vážného tělesného poškození jednoho z nich se rodina ocitne ve finanční tísni. V tom případě je životní pojištění zcela na místě. Pojistná částka by měla být tak vysoká, aby kryla výpadek příjmu minimálně na rok, lépe však na dva až tři roky (některé pojišťovny doporučují i pět let).

2) Máte obavu, co by se s Vámi stalo v případě zranění – pojišťovny mají k životnímu pojištění velmi variabilní nabídku různých doplňkových připojištění. Tím nejdůležitějším, třeba pro ty, kdo žijí sami a nemohou se v případě problémů finančně spoléhat na nikoho jiného, je pojištění trvalých následků úrazu, denních dávek v případě nemoci či úrazu a denního odškodného při úrazu. Naopak samotná pojistná částka na smrt je pro klienta, který nikoho neživí, nepodstatná a zbytečná.

3) Přispívá Vám zaměstnavatel – samotné pojišťovny v současné době zdůrazňují, že pojištění není spoření a že se jedná jen o jistý bonus navíc. Když však přispívá zaměstnavatel, je spořicí životní pojistka výhodná.

Máte zájem dozvědět se více o životním pojištění, o tom, zda je pro Vás ve Vaší situaci životní pojištění výhodné a v jaké výši? Kontaktujte prosím naše odborníky na tel. 242 441 433, mobil 724 454 675 nebo napište na adresu pojisteni@abso­lutin.cz


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání