Úvod » Aktuality » Znáte již nový trik organizátorů předváděcích akcí?

Znáte již nový trik organizátorů předváděcích akcí?

 10. 07. 2014, 18:29

Někteří organizátoři předváděcích akcí sice přebírají vrácené zboží, ovšem dopisy s odstoupením od smlouvy již nikoliv. Na skutečnost, že zákazník tak nakonec nemá ani zboží a ani peníze upozornil poprvé již v dubnu 2014 spotřebitelský časopis dTest.

Organizátoři předváděcích akcí tak pro svoji cílovou skupinu seniorů vymýšlejí stále nové „obchodní“ taktiky i poté, co se zpřísnily kontroly o využívání nekalých a agresivních obchodních praktik. Při uzavření kupní smlouvy mimo prostory obvyklé k podnikání umožňuje zákon odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů bez uvedení důvodu a souvisejících sankcí. Zákon nyní již nevyžaduje, aby odstoupení od smlouvy bylo provedeno písemnou formou, nicméně je třeba si uvědomit, že odstoupení učiněné po telefonu se bude jen velmi těžko prokazovat.

Pokud tedy podnikatel nereaguje, spotřebiteli nezbývá nic jiného, než se svého práva na vrácení peněz domáhat soudně. Přestože by soud v této situaci dal s největší pravděpodobností za pravdu spotřebiteli, nezaručuje to, že se onen spotřebitel svých peněz vůbec někdy dočká…


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání