Úvod » Aktuality » Víte, kde jsou lidé v Česku nejspokojenější?

Víte, kde jsou lidé v Česku nejspokojenější?

 12. 07. 2014, 18:26

Téměř dvě třetiny Čechů jsou celkově se svým životem spokojeny. 12 % je velmi spokojeno a 53 % spíše spokojeno. Více spokojeni se svým životem jsou lidé ze střední Moravy. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Oproti počátku roku 2012 se podíl spokojených Čechů zvýšil o 10 %. Pětina respondentů uvedla, že je „ani spokojena, ani nespokojena“. Nespokojenost se svým životem vyjádřilo 14 % Čechů, z toho 3 % jsou velmi nespokojena.

Podrobnější analýza CVVM ukázala, že spokojenost se životem výrazně roste s klesajícím věkem, se zvyšujícím se stupněm dokončeného vzdělání, s rostoucím příjmem domácnosti respondenta a zejména se zlepšující se subjektivně vnímanou životní úrovní.

Relativně vyšší spokojenost se životem celkově vyjadřovali studenti či učni, vysoce kvalifikovaní odborní nebo vedoucí pracovníci. Nejspokojenější jsou lidé ze střední Moravy. Naopak méně spokojenými jsou důchodci, nezaměstnaní, rozvedení, respondenti žijící osaměle a obyvatelé Moravskoslezského kraje.

(Zdroj: ČTK)


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání