Úvod » Aktuality » Jak si půjčit peníze a "nenaletět"...

Jak si půjčit peníze a "nenaletět"…

 14. 07. 2014, 14:50

Máme pro vás několik užitečných rad:

Prvním krokem předtím, než požádáte o úvěr, je správný výběr společnosti, u které si chcete půjčit. Za všech okolností si půjčujte pouze u stabilní a ověřené společnosti. Jak takovou firmu poznáte? Například podle toho, že má vlastní internetové stránky, na kterých je uvedeno sídlo firmy, obchodní údaje, a dále samozřejmě telefonní linku, na které se můžete informovat o podmínkách a sjednat si osobní schůzku.

Druhým a neméně důležitým krokem je ptát se…na úplně všechno, co vám není zcela jasné. Solidní společnost za vámi hned po prvním telefonickém nebo e-mailovém kontaktu vyšle svého obchodního zástupce, který by s vámi měl vše prokonzultovat, vysvětlit, co vám není úplně jasné a pak si teprve odnesete domů návrh smlouvy. Nestyďte se ale ani po jejím důkladném prostudování z domova telefonovat a ptát se znovu obchodního zástupce. Ten by měl být schopen vám kvalifikovaně zodpovědět vaše dotazy. Pokud se zdráhá nebo toho očividně není schopen, obraťte se ještě před podpisem úvěrové smlouvy raději jinam.

A jak tedy poznáte, že se jedná o férovou smlouvu? I podle toho, jak smlouva vizuálně vypadá, můžete ledacos odhadnout. Co se týká jejího obsahu, pamatujte, že od roku 2014 nesmí smlouva obsahovat žádné dodatky, psané mikroskopickým písmem, jelikož to zákon zakazuje. Smlouva by také hned na první straně měla obsahovat výši úvěru, počet splátek, výši úroků a sazbu RPSN. Smlouva by měla být transparentní a přehledná. Na první pohled by z ní zkrátka mělo být jasné, kolik si půjčujete, na jak dlouho a za kolik.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání