Úvod » Aktuality » Vyplatí se Vám nákup bytu jako investice? Pohled z jedné strany...

Vyplatí se Vám nákup bytu jako investice? Pohled z jedné strany…

 16. 07. 2014, 18:01

Ačkoliv nás zástupci bank neustále ujišťují o tom, že níže již úrokové sazby u hypoték jít nemohou, opak je pravdou. V prvním čtvrtletí 2014 dále klesaly a v březnu dosáhly svého historického minima. Průměrná úroková sazba v tomto měsíci činila 2,93 %, přičemž klienti vyhodnocení jako spolehliví, kteří požadují hypotéku do 80 % hodnoty nemovitosti, zpravidla dosáhnou ještě na citelně nižší hodnoty. Stále běžnější je tak např. úrok 2,5 %.

Taková míra už je opravdu lákavá a ve spojení s relativně příznivými cenami nemovitostí nutí lidi k přemýšlení. Na jedné straně ty, kdo dosud bydlí v nájmu, o tom, zda by přeci jen nebylo výhodnější jít do vlastního a splácet přibližně to, kolik dnes činí jejich nájem. Roste však i skupina lidí, kteří v nákupu nemovitosti vidí investiční potenciál. Také oni mohou chtít využít nabízející se spekulace: vezmu si hypotéku, koupím byt, najdu nájemníky, z nájmu budu hypotéku splácet a na konci mi zůstane byt v podstatě „zadarmo“.

Investice do bytů se jeví o to lákavější, oč nižší jsou úroky na spořicích účtech a termínovaných vkladech. Nemovitosti jsou už z historických důvodů vnímány jako bezpečné a co do výnosů lukrativní.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání