Úvod » Aktuality » Vyplatí se Vám nákup bytu jako investice? Pohled z druhé strany...

Vyplatí se Vám nákup bytu jako investice? Pohled z druhé strany…

 16. 07. 2014, 18:14

Položme si však otázku: pokud jsou investice do nemovitostí skutečně tak výhodné, proč jich je na trhu stále takové množství?

Například proto, že už se řada lidí s podobnou investicí spálila a byt raději znovu prodá, než aby se o něj dále museli starat. Investice do nemovitostí totiž nejsou bezpracné, ale lákavý výnos si musíte do jisté míry odpracovat. Například hledáním vhodných nájemníků. Při opětovném a opakovaném pohledu na inzertní servery zjistíte, že bytů k pronájmu je na trhu značné množství a že nabídka jednoznačně převyšuje poptávku. Zjistíte také, že některé byty jsou v nabídce třeba i několik měsíců, než konečně zmizí. Pokud pomineme možnost, že jsou v bytě ještě staří nájemníci, kterým dobíhá smlouva, dostaneme se k častější variantě. Tou je skutečnost, že byty určené k pronájmu vcelku často „leží ladem“, nikdo je neobývá a jejich majiteli také nikdo neplatí.

Nejpozději v této chvíli je třeba se ptát, kdo je typickým nájemníkem. Odpovědˇ nás pravděpodobně upozorní na jeden základní problém: drtivá většina lidí více či méně touží po vlastním bydlení. V tomto ohledu nízké sazby hypoték a ceny bytů hrají v neprospěch pronajímatelů. Umožňují totiž stále širšímu okruhu lidí, kteří by jinak bydleli v nájmu, pořídit si vlastní nemovitost. Trh s nájemním bydlením se proto zákonitě zmenšuje. K tomu je třeba připočíst stále větší počet lidí rekrutujících se ze střední třídy, kteří si koupí další nemovitost za účelem investice, tedy v podstatě pronájmu. Tím na druhé straně roste nabídka nájemního bydlení. Nůžky se rozevírají….


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání