Úvod » Aktuality » Na jak dlouho fixovat úrokovou sazbu u hypotéky? Několik užitečných informací...

Na jak dlouho fixovat úrokovou sazbu u hypotéky? Několik užitečných informací…

 21. 07. 2014, 09:12

Obecně platí, že v období nízkých úrokových sazeb a jejich očekávaného budoucího růstu je vhodnější fixovat úrokovou sazbu hypotéky na delší období. Klient má tak po celou sjednanou dobu jistotu stále stejných splátek odpovídajících sjednané sazbě a zvýšení ceny se ho po celou fixační dobu tedy netýká. Naopak v období vysokých úrokových sazeb a jejich očekávaného poklesu je vhodné úrokovou sazbu nefixovat a využít postupného snižování úrokových sazeb v podobě nižší měsíční splátky a rychlejšího splácení dlužné částky.

Současné období rekordně nízkých úrokových sazeb hypoték tedy dle výše uvedené obecné teze nahrává delším fixacím. Při rozhodování o volbě úrokové sazby hraje ovšem roli i spousta dalších faktorů, které je dobré při vašem rozhodování vzít v úvahu…

Důležité je si uvědomit, zda hypotékou řešíte dlouhodobě svoji potřebu bydlení, nebo zda plánujete do budoucna ještě další změny. Pokud splácíte hypotéku na dům či byt, ve kterém bydlíte, a neplánujete v blízké budoucnosti zásadní změny, vhodnější by pro vás byla spíše pětiletá nebo delší fixace (v nabídce některých bank figurují i 7leté fixace ).

Tříletá fixace je vhodná pro ty z vás, kteří plánují v tomto horizontu větší změnu v podobě zkrácení doby splatnosti (např. návrat jednoho z manželů z rodičovské dovolené) nebo předčasné splacení úvěru z jakýchkoliv příčin. Banky si totiž za tuto službu účtují sankční poplatek, který prakticky předčasné splacení znemožňuje (nebo vám minimálně velice ztíží situaci, pokud se pro tuto variantu rozhodnete).

V každém případě je dobré požádat o radu některého z našich zkušených finančních poradců na telefonu 242 441 433 nebo na e-mailu: hypo@absolutin.cz


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání