Úvod » Aktuality » Víte, proč přestali lidé utíkat z Prahy?

Víte, proč přestali lidé utíkat z Prahy?

 23. 07. 2014, 12:25

Jednoduše chtějí bydlet tam, kde mají větší možnosti a dostupné služby :-)

Zatímco tzv. satelity se začaly vylidňovat, v hlavním městě přibylo za první tři měsíce roku 2014 dle statistiky ČSÚ celkem 4 233 Pražanů. Za přírůstkem obyvatel stojí především přistěhovalci z ciziny a z regionů, kteří v Praze ve velkém nakupují byty.

„Stále více kupců nepochází z Prahy. Jsou to vesměs mladé rodiny nebo lidé, kteří tu vystudovali vysokou školu a poté zde nastoupili i do práce. Praha jim dává příležitost uplatnit se, ale i vylepšit jejich finanční situaci. Je proto logické, že tito lidé ji hojně využívají,“ říká v rozhovoru pro deník IDNES ředitel developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.

Pokud bude přistěhovalců i nadále přibývat, v roce 2024 bude mít Praha zhruba o 10 tis. obyvatel více než nyní. S tím vedení hlavního města počítá a chystá proto rozvíjet některá území zpravidla industriálního charakteru trpících dlouhodobým úpadkem – takzvané brownfields, ve kterých je spusta nevyužívaných prostor, které plánují developeři ve shodě s vedením hlavního města rekultivovat a dále rozvíjet.

Developeři nyní ve velkém ustupují od výstavby satelitních městeček a zaměřují se právě na projekty blíže centru města, jelikož v blízkosti většiny satelitů zcela chybí jakákoliv občanská vybavenost (jako například školky, školy, restaurace, služby a obchody). Právě vzhledem k výše zmiňované chybějící vybavenosti nevzniká v satelitních městečkách ani příliš šancí na vybudování jakékoliv sousedské komunity…

Pokud je to i váš případ a plánujete nákup nemovitosti v Praze (včetně zajištění potřebného financování), požádejte o radu některého z našich zkušených finančních poradců na telefonu 242 441 433 nebo se prosím informujte na e-mailu: info@absolutin.cz či na adrese: hypo@absolutin.cz


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání