Úvod » Aktuality » Proč nemají Češi v oblibě životní pojištění

Proč nemají Češi v oblibě životní pojištění

 23. 07. 2014, 12:49

Z výsledků několika výzkumů pojišťoven vyplynulo, že Češi nemají příliš v oblibě životní pojištění.

Např. z výsledků výzkumu společnosti Ipsos, dělaného pro Pojišťovnu České spořitelny vyplynulo, že pětina z Čechů nepovažuje životní pojistky za lukrativní a každý desátý nad tím ani nepřemýšlel. Pouze čtyři lidé ze sta mají přitom takové finanční rezervy, že pojistku nepotřebují. Peněz na životní pojistku se nedostává hlavně nezaměstnaným, nepracujícím důchodcům a ženám s příjmem do 10 tis. Kč měsíčně. Studenti a mladí lidé do 25 let nad významem životního pojištění zatím ještě moc nepřemýšlí nebo se neorientují v nabídce na trhu. O sjednání životního pojištění uvažují na základě výsledků výzkumu hlavně singles a mladí živitelé rodin.

Obecně produkty životního pojištění označili za nevýhodné zejména živnostníci a zaměstnanci v administrativě (45 %). 7 % procent z Čechů se neorientuje v nabídce trhu, 9 % nad tím ani nepřemýšlí.

Máte zájem dozvědět se něco navíc ohledně výhod a nevýhod životního pojištění? Kontaktujte naše finanční poradce na telefonu 242 441 433 nebo se informujte na e-mailu: investice@abso­lutin.cz či na e-mailu: penze@absolutin­.cz


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání