Úvod » Aktuality » Stavební spoření zažívá v ČR v roce 2014 renesanci

Stavební spoření zažívá v ČR v roce 2014 renesanci

 28. 07. 2014, 14:35

Od počátku roku 2014 stavební spořitelny získaly přes 300 tis. nových klientů. Je to nejvíce od roku 2010, kdy se snížila státní podpora a spoření nebylo tak výhodné. Pomáhá tomu i fakt, že je nyní stavební spoření zhodnocené lépe než jiné vklady v bankách. Vypadá to, (alespoň podle vývoje nových smluv) že se Češi začínají vracet k tradičnímu stavebnímu spoření. Důvodů, proč si víc lidí letos znovu nalézá cestu ke stavebnímu spoření, se totiž sešlo hned několik najednou.

Podle spořitelen skončily s nástupem nové vlády debaty o dalším zpřísnění podmínek stavebního spoření, a tím i období nejistoty jeho dalšího osudu.

Dalším důvodem je zhodnocení, které je nyní vyšší než na jiných vkladech v bankách. I bez státní podpory nyní může dosáhnout 1 až 1,5 % ročně. A při započtení maximální státní podpory a splnění podmínky šestileté doby spoření se roční úrok blíží 4 % (čímž vysoce převyšuje úročení na spořicích a termínovaných vkladech, které se nyní běžně pohybuje kolem 1 % ročně). Z konzervativních způsobů spoření má vyšší výnos jen důchodové připojištění, kde se ale nyní lidé dostanou k penězům až s odchodem do důchodu.

Novou vlnu zájmu o  stavební spoření letos vyvolalo i snižování úroků, k němuž některé stavební spořitelny přistoupily na přelomu roku. Mnohé klienty, kteří smlouvu v minulosti ukončili, to přimělo ke sjednání nové smlouvy, ještě než půjdou s úroky dolů ostatní hráči na trhu.

Uvažujete také znovu o stavebním spoření? Nebo máte pouze doplňující otázky? Zavolejte na tel. 242 441 433 nebo se informujte na e-mailu: finance@absolu­tin.cz či na e-mailu: hypo@absolutin­.cz, kde se Vás ujmou zkušení odborníci na dané téma. Neváhejte a přijďte se k nám poradit. Jsme tu pro vás :-)


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání