Úvod » Aktuality » Možnosti spoření v ČR

Možnosti spoření v ČR

 29. 07. 2014, 16:00

V České republice existují vpodstatě 4 typy spoření, mezi které patří stavební spoření , spořicí účty, termínované vklady a doplňkové penzijní spoření. Víte ale, co mají tyto produkty společného a v čem se naopak odlišují? Pojďme se na ně nyní podívat trochu podrobněji…

1) Stavební spoření – jedná se o vhodný nástroj pro klienty, kteří chtějí zhodnocovat peníze v dlouhodobém horizontu. Minimální délka stavebního spoření pro získání státního příspěvku je 6 let a během této doby není možné vložené peníze vybrat nebo s nimi jakkoliv nakládat.

2) Spořicí účty – jsou velmi jednoduchým a přitom zajímavým produktem. Nabízejí často srovnatelné úrokové sazby, jaké jsou např. v penzijních fondech. Obrovskou výhodou spořicích účtů je ale to, že si na ně klienti mohou peníze posílat kdykoliv a také je v případě potřeby během několika minut vybrat. K většině spořicích účtů je dokonce poskytována zdarma platební karta.

3) Termínované vklady – jedná se určitý „mezistupeň“ mezi spořicími účty a dlouhodobým spořením. Určíte si, za jak dlouho si svůj vklad vyberete, a poradce vám spočítá, kolik peněz vám k vašemu vkladu přidá banka navíc. Není možné přidávat postupně další peníze na tentýž vklad, výběr peněz je možný pouze pod podmínkou citelné pokuty.

4) Doplňkové penzijní spoření – jedná se spoření na stáří. V rámci tzv. III. pilíře představuje jednu z možností, jak své peníze dlouhodobě zhodnotit. Pro většinu občanů se zde ale bavíme o horizontu desítek let, během nichž se svými penězi nebudou moci jakkoliv nakládat.

V případě vašich dotazů se neváhejte obrátit na některého z našich zkušených profesionálů na tel. 242 441 433 nebo se informujte na e-mailu: info@absolutin.cz


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání