Úvod » Aktuality » Další problematické otázky, týkající se III. důchodového pilíře

Další problematické otázky, týkající se III. důchodového pilíře

 29. 07. 2014, 16:14

Dne 24.7.2014 jsme na FCB a později rovněž na našich webových stránkách zveřejnili článek, týkající se „některých problematických otázek“ v souvislosti se III. důchodovými pilířem. Vzhledem k tomu, že se tento článek setkal u našich čtenářů s poměrně vysokým ohlasem, slíbili jsme vám, že se k této problematice ještě vrátíme…

Tak tedy – a) do důchodu (a k penězům) až v 70 letech

Častou otázkou, kterou si tvůrci tzv. III. důchodového pilíře (DPS – zkratka znamená doplňové penzijní spoření a je to vlastně synonymum pro III. důchodový pilíř) pokládají, je proč mladší lidé nepřechází do DPS za výnosnějšími agresivnějšími strategiemi. Místo toho, aby věk nejdřívějšího výběru byl jasně dán ve smlouvě, je u DPS věk navázán na důchodový věk (z I. pilíře, tedy ze státního důchodu). Např. pro mladé účastníky se jedná i o věk 70 let. Navíc politici tuto hranici mohou kdykoli změnit (samozřejmě tato změna neopravňuje účastníky k vystoupení z DPS).

Uvažujme, že např. mladý muž (ročník 1995) si založí DPS. Důchodový věk je pro něj 70 let. Jednorázově si vybrat své dobrovolně uložené peníze bude moci až v 70 letech (tedy v roce 2065). V 65 letech si bude moci vybrat pravidelně vyplácený předdůchod a do svých 70 let nebude již muset platit zdravotní pojištění (tzn.už jej nebude platit jako osoba bez zdanitelných příjmů – OBZP nebo jako minimální odvody osoby samostatně výdělečně činné – OSVČ ) nebo si bude moci vybrat „obyčejnou“ penzi.

Zajímá vás, co znamená toto prodloužení doby (oproti transformovaným fondům) a kdy se ke svým penězům dostane tento mladý muž?

Čtěte prosím i následující články…:-)


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání