Úvod » Aktuality » Něco navíc o zvyklostech Čechů v oblasti půjčování peněz

Něco navíc o zvyklostech Čechů v oblasti půjčování peněz

 30. 07. 2014, 20:12

Půjčování v bankách se dle výzkumu České bankovní asociace těší oblibě zejména u klientů z větších měst, s vyšším vzděláním a vyšším příjmem. Nejčastěji by Češi volili jako zdroj půjčky právě bankovní dům (72 %), kterému důvěřují dokonce více než někomu z rodiny (65 %).

Od něhoho z rodiny by si přitom logicky častěji půjčili především mladí lidé. Za rodinou jako zdrojem financí by šli také nejčastěji lidé, kteří si nepůjčují nikdy. V pětici nejčastějších zdrojů půjčky jsou také známí či přátelé, zaměstnavatelé a velké nebankovní instituce.

Od menších nebankovních institucí či neznámých osob by si půjčili ve větší míře pouze ti, kteří zároveň uvádějí ochotu půjčovat si i na méně významné nákupy. Jako uvažovanou možnost ji uvedlo 7 % respondentů. „Jde o skupinu, která je ohrožena pádem do dluhové pasti,“ komentoval výsledek David Šmejkal z Poradny při finanční tísni. Předlužení lidé podle něj často volí malého nebankovního poskytovatele úvěru právě proto, že ten mnohdy neprověřuje jejich finanční situaci. Neuvědomují si prý ovšem, že to dělá s cílem vlákat je do pasti…


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání