Úvod » Aktuality » Počet lidí čerpajících předdůchody se v průběhu roku 2014 téměř zdvojnásobil

Počet lidí čerpajících předdůchody se v průběhu roku 2014 téměř zdvojnásobil

 31. 07. 2014, 13:45

Penzijní společnosti, které předdůchody lidem vyplácejí, tvrdí, že zájem o ně v roce 2014 roste. To dokazují rovněž statistiky – počet předdůchodců se ve srovnání se začátkem letošního roku skoro zdvojnásobil. Podle zjištění IHNED.cz pobíralo předdůchod v polovině letošního roku 527 lidí, zatímco na jeho počátku to bylo pouze 274 osob.

Pouze málo lidí, kteří přišli o práci před penzí, řeší svou situaci odchodem do předdůchodu. Stát možnost předdůchodu při nezkrácené starobní penzi přitom zavedl zejména pro lidi pracující ve fyzicky náročných profesích, kteří s prodlužující se dobou odchodu mohou obtížně vykonávat své zaměstnání, obtížněji hledají novou práci a v penzijních fondech si na to za pomoci zaměstnavatelů naspoří dost peněz.

Za hlavní bariéru většího rozšíření tohoto institutu penzijní společnosti shodně označují stále nedostatečnou informovanost lidí o výhodách předdůchodu a nízkou výši jejich úspor.

Máte zájem o další informace na téma penzijní pojištění, připojištění a o možnostech řešení vaší individuální finanční situace? Obraťte se prosím na některého z našich zkušených finančních asistentů na tel. 242 441 433 nebo se informujte na e-mailu: penze@absolutin­.cz Neváhejte a přijďte se k nám poradit. Jsme tu pro vás.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání