Úvod » Aktuality » Učme se oddělit spotřebu od investic

Učme se oddělit spotřebu od investic

 04. 08. 2014, 13:40

Víte, jakých další nejčastějších prohřešků vůči finanční gramotnosti se dále dopouštíme? Před každým nákupem si položme vždy stejnou otázku: opravdu potřebuji danou věc? Spotřební zboží enormně ztrácí na hodnotě a přinese nám jen krátkodobou radost. Myslíte, že máte v životě málo radostí? Potom podle psychologů zkuste vyhledávat netradiční zážitky, které ve vás údajně zůstanou dlouhodobě.

Pokud je vaším pracovním nástrojem počítač a přináší vám peníze, nejspíše nákupem nového a rychlejšího modelu neprohloupíte. Potřebujete však opravdu tak nutně novou plazmovou televizi? Není lepší si těch 20 tis. Kč uložit třeba na termínovaný účet nebo rovnou nakoupit akcie, kde dividendy dosahují až 5 % roční výnosnosti (v tomto případě vyděláte každým rokem 1000 Kč)? Pokud vám odešla lednička, nakupte chytře novou a spočítejte si detailně úspory, které vám přinese. V delším horizontu se to může vyplatit.

Říká se také, že automobil již po vyjetí z prodejny ztrácí třetinu hodnoty. U spotřebního zboží je pokles cen ještě výraznější. Zbavme se svých drahých neřestí…


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání