Úvod » Aktuality » Progresivní splácení hypotečního úvěru

Progresivní splácení hypotečního úvěru

 06. 08. 2014, 12:59

O co se jedná a jaké jsou výhody a nevýhody tohoto způsobu splácení hypotéky

Pojem progresivní splácení hypotečního úvěru

Jedná se o způsob splácení hypotečního úvěru, při kterém se klientovi v průběhu jeho splácení průběžně zvyšuje výše měsíčních splátek. Měsíční splátky hypotéky v tomto případě každým rokem narůstají o smluvně dohodnutý koeficient, zatímco v případě klasického splácení je výše měsíčních splátek konstantní po celou dobu trvání hypotečního úvěru.

Výhody

Progresivní splácení je vhodné zejména pro ty z vás, kteří si chtějí pořídit hypotéku a klasické splácení by pro ně znamenalo příliš velké zatížení finančního rozpočtu. Výhodou progresivního splácení hypotéky může být také to, že na začátku splátek budete mít více finančních prostředků na jiné výdaje (spojené např. s pořizováním vnitřního zařízení bytu). Často také platí, že příjmy lidí se s postupujícím věkem zvyšují. Díky tomu tak můžete snadněji zvládnout zvyšující se výši splátky za hypotéku.

Nevýhody

Riziko progresivního splácení může být v tom, že se budete až příliš spoléhat na to, že v budoucnu budete mít vyšší příjem nebo více volných finančních prostředků z jiných zdrojů. Pokud k tomu však z různých důvodů nedojde, zvyšující se splátky hypotéky pro vás mohou znamenat velmi výrazné omezení a může to vést třeba až k osobnímu bankrotu.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání