Úvod » Aktuality » Dotace EU mohou pomoci absolventům škol při získání pracovního uplatnění

Dotace EU mohou pomoci absolventům škol při získání pracovního uplatnění

 07. 08. 2014, 08:25

Obecně platí, že absolventi škol tvoří jednu z nejrizikovějších skupin v české ekonomice. Nezaměstnanost absolventů je do velké míry ovlivněna celkovou ekonomickou situací v zemi, vztahem mezi poptávkou a nabídkou po pracovních silách, vzdělanostní a oborovou strukturou absolventů škol.

Aktuální statistiky nezaměstnaných absolventů v ČR ukazují, že z celkového počtu 559 045 nezaměstnaných tvořili v dubnu 2014 z 18 % absolventi škol se středním a vyšším odborným vzděláním.

Při sledování časových řad v delším časovém období platí, že míra nezaměstnanosti čerstvých absolventů se bohužel neustále zvyšuje (po postupném zlepšování situace absolventů, kteří přišli na český trh práce v letech 2010 a 2011, došlo v roce 2012 k velmi výraznému zhoršení a počty nezaměstnaných absolventů se i nadále každým rokem zvyšují). Ani počet volných pracovních míst situaci nijak pozitivně neovlivňuje. Na aktuálních 44 246 volných pracovních pozic připadá 30 000 nezaměstnaných absolventů a dalších asi půl milionu zkušených osob bez práce. Firmy si této situaci většinou raději vyberou spíše zkušeného pracovníka než absolventa bez praxe.

Jak z toho ven?

Existuje možnost využít dotované programy EU (Stáže pro mladé a Stáže ve firmách), na které mohou firmy čerpat finanční prostředky.

Bohužel se o tom však obecně příliš neví. Pokud se vy chcete se dozvědět více, čtěte následující článek…


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání