Úvod » Aktuality » Co patří do pojištění nemovitosti a co do pojištění domácnosti

Co patří do pojištění nemovitosti a co do pojištění domácnosti

 13. 08. 2014, 09:00

Nemovitost zahrnuje vše, co je pevně spojeno se zemí (např. nějakým ukotvením či základem), a to včetně všech pevně zabudovaných součástí takové nemovitosti (podlahy, topení, sanitární technika, vestavěné skříně, kuchyňská linka atd.). Do domácnosti patří vše ostatní, tedy věci, které lze z nemovitosti odnést. Dobrou pomůckou je také to, že když dům obrátíte a zatřesete s ním, vše co vypadne, je domácnost, vše co zůstane, je nemovitost.

Z výše uvedených definic vyplývá, že pojištění majetku se dělí na dvě části – pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Znát rozdíl mezi nimi je velice důležité při sjednávání pojistky, abychom správně nastavili krytí a zahrnuli vše potřebné v dané oblasti (tedy buď nemovitosti nebo domácnosti). V pojištění nemovitosti se může jednat o pojištění rodinného domu, bytu, chaty, chalupy, garáže či vedlejších „ostatních“ staveb. Standardně se pojišťuje stavba hlavní (tedy např. samotný dům), podle které se stanoví pojistná částka nemovitosti. Jestliže chcete mít pojištěny také stavby vedlejší (garáž, pergola, bazén,…), musíte je specifikovat jako stavby vedlejší a stanovit pro ně pojistnou částku zvlášť. U některých pojišťoven je limit na vedlejší stavby stanoven procenty z hlavní stavby. Pokud se do takového limitu vejdete, nemusíte je jednotlivě připojišťovat, specifikovat a v případě, že dodatečně něco na zahradě dobudujete, do pojištění přidávat.

Jestliže je však vedlejší stavba pevně propojena nějakým konstrukčním prvkem (střecha, přímý vchod, základy…), pak je potřeba její hodnotu zahrnout do hodnoty hlavní stavby. V tomto případě není definována jako stavba vedlejší. Přípojky inženýrských sítí jsou automaticky pojištěny k hlavní stavbě, a to po celé délce v rámci pozemku, na kterém stavba stojí.

Potřebujete konkrétní pomoc při sjednávání pojištění vaší nemovitosti nebo domácnosti (příp. při jeho změnách)? Kontaktujte prosím některého z našich zkušených asistentů na telefonu 242 441 433 nebo se informujte na adrese: reality@absolu­tin.cz


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání