Úvod » Aktuality » Zájem Čechů o Bitcoin roste

Zájem Čechů o Bitcoin roste

 03. 09. 2014, 09:45

Bitcoin je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná digitální peněžní měna, která byla navržena pod neznámou identitou v roce 2009. Po řadě vývojových peripetií byl Bitcoin v roce 2013 uznán v Německu oficiální virtuální měnou, přičemž zisky z bitcoinových transakcí jsou zdaněny standardní sazbou daně z příjmu fyzických osob.

Bitcoin je přitom zcela samostatnou měnou nezávislou na měnách tradičních. Samotná hodnota Bitcoin (podobně jako většiny ostatních měn) vychází pouze z poptávky a nabídky na trhu. Měna není krytá zlatem ani jinými komoditami, nýbrž pouze důvěrou lidí.

Roste i zájem Čechů o tuto digitální měnu. Češi od konce května 2014 (kdy je v ČR Bitcoin v provozu) směnili dle vyjádření zakladatele World BTC Business Martina Stránského v tomto platebním systému díky prvnímu automatu v Praze 1,5 mil. Kč.

Od 1. září 2014 mají zájemci k dispozici rovněž automat obchodním centru Vaňkovka v Brně. Další fungují v Ostravě a Plzni. Lidé si v automatech mohou podobně jako v klasickém bankomatu bitcoiny koupit, v Brně a v Praze je lze i prodat zpět do sítě.

Podle Martina Stránského se do systému zapojí denně dva až tři další lidé. V Česku je nyní více než 120 obchodů, kde se dá Bitoin použít.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání