Úvod » Aktuality » Znáte poslední novinky v oblasti životního pojištění? Bude pro vás tento produkt i nadále tak výhodný jako dosud?

Znáte poslední novinky v oblasti životního pojištění? Bude pro vás tento produkt i nadále tak výhodný jako dosud?

 03. 09. 2014, 14:40

Řada firem plánuje omezit benefit pro své zaměstnance v oblasti životního pojištění. Vládní novela zákona o daních z příjmů totiž obsahuje návrh na omezení čerpání úspor ze životního pojištění dříve než v 60 letech při současném splnění podmínky, že uzavřená smlouva potrvá déle než 5 let.

Tato změna bude pro miliony lidí od roku 2015 znamenat mnohem obtížnější možnost „sáhnout si“ na své úspory dříve.

Zaměstnanci budou navíc moci využívat daňové zvýhodnění pouze v případě, že jejich smlouva neumožní průběžné výběry peněz. Kdo podmínky nedodrží a smlouvu vypoví, bude muset vrátit státu všechno, co do té doby ušetřil na daních.

Firmy, které lidem přispějí na tento produkt formou dosud oblíbeného benefitu, se navíc mohou vystavit riziku, že pokud jejich zaměstnanec pojistku v budoucnu předčasně ukončí a peníze vybere, budou muset státu doplácet vysoké sumy, které ušetřily na daních. Společnosti proto plánují omezit tento benefit, kterým si dosud stále častěji snižují své mzdové náklady.

„Pro zaměstnavatele tento produkt skončil. Firmy, které budou chtít lidem přispívat na stáří, začnou posílat víc peněz do penzijních fondů,“ řekl v rozhovoru pro deník IHNED výkonný ředitel České asociace pojišťoven Tomáš Síkora.

Máte zájem dozvědět se více novinek z oblasti životního pojištění? Kontaktujte prosím některého z našich zkušených asistentů na telefonu 242 441 433 nebo se informujte na adrese: http://www.ab­solutin.cz/sluz­by/benefity


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání