Úvod » Aktuality » Zájem Čechů o hypotéky nepolevuje

Zájem Čechů o hypotéky nepolevuje

 04. 09. 2014, 11:39

Počet lidí s úvěry na bydlení se dle zveřejněných statistik Bankovního a Nebankovního registru klientských informací za l. pololetí roku 2014 v porovnání se stejným obdobím předchozího roku zvýšil o 126 mld. Kč na 1,5 bilionu. Celkový počet aktivních půjček přitom dosáhl koncem druhého čtvrtletí letošního roku téměř 5,7 mil. Kč.

Podle informací České bankovní asociace má v ČR zkušenost s půjčkou téměř 62 % obyvatel. Většina nových dlužníků (133 tisíc) si přitom dle údajů z úvěrových registrů vzala úvěr na bydlení. Počet lidí s těmito úvěry se sice zvýšil, v průměru si ale půjčují nižší částky. I přes rostoucí počet dlužníků se tak podle aktuálních statistik nezvyšuje podíl lidí, kteří mají problémy s jejich splácením.
Dlouhodobé půjčky si přitom berou nejvíce lidé v rozmezí mezi 35 a 44 lety, zatímco starší lidé si půjčují nižší částky.

"To na jedné straně potvrzuje rostoucí zájem zejména o hypoteční úvěry a na druhé straně ukazuje, že se lidé zadlužují zodpovědněji a pečlivěji zvažují, jak vysokou částku úvěru si mohou dovolit,“ zdůraznila dle informací zveřejněných serverem iDNES ředitelka společnosti Czech Banking Credit Bureau (CBCB) Zuzana Pečená.

Uvažujete o hypotéce nebo třeba jen o krátkodobé půjčce? Máte zájem o další informace a o kvalifikovanou pomoc při jejich sjednání v souladu s nejvýhodnějšími podmínkami na trhu? Kontaktujte prosím některého z našich zkušených asistentů na telefonu 242 441 433 nebo se informujte na e-mailu: hypo@absolutin.czwww.absolutin.cz


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání