Úvod » Aktuality » Ministerstvo financí ČR (MFČR) navrhuje přísnější zkoušky pro pojišťovací zprostředkovatele

Ministerstvo financí ČR (MFČR) navrhuje přísnější zkoušky pro pojišťovací zprostředkovatele

 05. 09. 2014, 08:47

Součástí novely zákona o pojišťovacích zprostředkova­telích, který předložilo k diskusi MFČR, jsou mj. přísnější zkoušky jejich odborných znalostí. Nově budou zprostředkovatelé skládat zkoušky podle jednotlivých oblastí pojištění, kterému se věnují.

Samostatná oprávnění tak bude možno získat pro zprostředkování životního pojištění, neživotního pojištění občanů, pojištění motorových vozidel, pojištění podnikatelů, a dále rovněž pro pojištění velkých rizik a zajištění.

Návrh rovněž předpokládá zjednodušení a zpřehlednění kategorií zprostředkovatelů pojištění. Novela zúží počet kategorií zprostředkovatelů ze současných pěti na dvě, tj. na samostatné poradce a vázané zprostředkovatele. U samostatných poradců bude odpovědnost za jejich činnost pouze na nich, zatímco u vázaných poradců ponese tuto odpovědnost pojišťovna, zajišťovna nebo samostatný zprostředkovatel. Zprostředkovatelé pojištění budou podle nové normy prověřováni soukromými institucemi, akreditovanými u České národní banky.

Novela je podle MFČR z velké části totožná s původním návrhem vládního zákona, který byl v Poslanecké sněmovně projednáván ve druhém čtení již v roce 2013. Návrh tehdy sklidil velkou kritiku za strany pojišťoven, které poukazovaly na skutečnost, že nové administrativní povinnosti spojené se zavedením zákona povedou pouze ke zvýšení jejich nákladů.

Máte zájem o služby skutečných a prověřených odborníků v oblasti inteligentního poradenství? Kontaktujte prosím některého z našich zkušených asistentů na telefonu 242 441 433


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání