Úvod » Aktuality » Užitečné informace pro všechny studenty před zahájením semestru

Užitečné informace pro všechny studenty před zahájením semestru

 09. 09. 2014, 09:38

Dnes přinášíme důležitou informaci, které si studenti ve změti výhodných nabídek „své banky“ třeba ani nemuseli všimnout. Nicméně je dobré ji znát a hlavně si to před začátkem semestru uvědomit. Studentské účty, které nabízí našich šest velkých „kamenných bank“, jsou spíše určitým pozůstatkem z minulosti (přineste potvrzení a pak jako student nemusíte splnit žádné podmínky minimálního měsíčního obratu na účtu – známe to nakonec všichni…). Ale opravdu to tak funguje?

Realita je taková, že výše uvedené tvrzení nemusí být vždy tak úplně pravdivé a za některé služby zaplatíte jako studenti i tak (jedná se většinou o odchozí platby, poplatky za vedení platební karty a uskutečněného inkasa). Proto pro vás může být často nakonec výhodnější pořídit si účet bez poplatků, který může ve finále vyjít levněji, než studentské konto i se všemi jeho výhodami (a samozřejmě i nevýhodami).

Poplatek za studentský účet inkasují Raiffeisenbank (49 Kč) a u studentů nad 26 let Komerční banka (68 Kč). Jinak banky sice nabízejí vedení konta zdarma, ale u některých jsou zpoplatněny služby (Era si nechá zaplatit 10 Kč za vedení platební karty a 8 Kč za každé uskutečněné inkaso).

Výběry z bankomatů bývají u „vlastní banky“ zdarma (jejich počet omezuje Fio Bank na deset, zatímco např. Česká spořitelna má zdarma vlastní výběry pouze dva a Komerční banka si za vlastní výběry účtuje 9 Kč).

Pro ty z vás, kteří hodně cestují, jsou určitě výhodné Raiffeisenbank, UniCreditbank a Zuno, u kterých vyberete zdarma kdekoli v ČR i ve světě. Česká spořitelna zaujme možností dát si zdarma na běžnou platební kartu vlastní obrázek, Fio nabízí volbu čísla účtu (které musí odpovídat bankovním standardům), Equa umožňuje zdarma jeden vklad hotovosti na poště a karta Komerční banky zahrnuje cestovní pojištění.

Banky už obecně netrvají na tom, abyste každý rok předložili znovu potvrzení o tom, že stále studujete. Přesto ho některé z nich u studentských účtů vyžadují. Například v GE Money postačí jednou (ve věku 20 let), Raiffeisenbank (v 18 letech), jinde ho budete muset předložit dvakrát – v ČSOB (ve věku 21 a 26 let), v České spořitelně (v 18 a 26 letech), v Komerční bance (po dosažení 20 a 26 let). Potvrzení o studiu lze přitom pouze oskenovat a poslat e-mailem.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání