Úvod » Aktuality » Rychlý spád dalších událostí po krachu Lehman Brothers a závěrečné zamyšlení pro budoucnost...

Rychlý spád dalších událostí po krachu Lehman Brothers a závěrečné zamyšlení pro budoucnost…

 17. 09. 2014, 08:51

Akcie banky Lehman Brothers tehdy spadly z důvodu rizikového porfolia banky po obrovském poklesu cen, a banka se poté ocitla na dně svých možností. Když veškeré interní pokusy o její záchranu postupně ztroskotaly, obrátila se s žádostí o pomoc banka na stát, který ačkoliv jen pár dní předtím pomohl dvěma největším americkým hypotečním agenturám, v případě Lehman Brothers pomoc odmítl. Ministr financí USA doporučil Lehman Brothers vyhlásit bankrot, k čemuž nakonec opravdu došlo.

Na americkou veřejnost to zapůsobilo jako studená sprcha, neboť nikdy předtím v celých amerických dějinách ještě tak velká společnost, jakou byla Lehman Brothers, nezkrachovala. Na trhu okamžitě vypukla panika a ekonomická katastrofa obrovských rozměrů na sebe nenechala dlouho čekat.

Problém byl v tom, že trh amerických hypoték byl kvůli převádění hypotečních úvěrů na obchodovatelné cenné papíry těsně propojen s americkými i mimoamerickými finančními trhy.

„Pýcha a pád“ banky Lehman Brothers se tak stala symbolem celé krize a exemplárním příkladem, na kterém chtěla vláda USA společně s centrální bankou (FED) demonstrovat, že se jim podaří „odřezat všechny nemocné části ekonomiky.“

Mnoho významných expertů se však obává, že to se právě bohužel celosvětově nestalo a „liknavý přístup“ se v budoucnu projeví příchodem další a ještě mocnější ekonomické krize.

A co si tom myslíte vy? Napište nám, váš názor nás velmi zajímá…

(Prameny pro tvorbu článků na téma krach banky Lehman Brothers: HN, www.seznam.cz a E15)


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání