Úvod » Aktuality » Rozdíly mezi financováním družstevního bydlení od banky a od spořitelny

Rozdíly mezi financováním družstevního bydlení od banky a od spořitelny

 19. 09. 2014, 12:06

Pokud nemáte byt v osobním vlastnictví, financování družstevního bydlení není až tak úplně jednoduché. Přinášíme vám stručný přehled, jak řeší tento způsob financování bydlení banky a jaké podmínky vám mohou nabídnout stavební spořitelny.

U bankovních ústavů obecně platí, že vám poskytnou hypotéku na družstevní bydlení pouze v případě, že máte k zástavě jinou nemovitost. Pokud nemáte tuto možnost, situaci řeší tzv. předhypotéka, která je vlastně velkým spotřebitelským úvěrem bez zajištění. Banka ho poskytuje obvykle maximálně na 1 rok s tím, že do té doby byt převedete do osobního vlastnictví, zastavíte ho bance a ta poté poskytne hypotéku, kterou se splatí výše zmíněná předhypotéka.

Stavební spořitelny umí nákup družstevního podílu zafinancovat lépe. Nemusíte hledět na to, zda má byt splacenou anuitu nebo zda je nutné ho převést do určité doby do osobního vlastnictví. Na druhou stranu je třeba poctivě přiznat, že vás úvěr od stavební spořitelny vyjde dráž než hypotéka od banky (ovšem zase ne tak draze jako spotřebitelský úvěr, který byste si museli vzít, pokud vám banka hypotéku zkrátka nedá).

Máte zájem o poradenství v oblasti financování družstevního bydlení? Kontaktujte prosím některého z našich zkušených asistentů na telefonu 242 441 433 nebo se informujte na adrese: hypo@absolutin­.cz, případně reality@absolu­tin.cz


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání