Úvod » Aktuality » Víte, jaká je jedna z nejdražších manažerských chyb?

Víte, jaká je jedna z nejdražších manažerských chyb?

 22. 09. 2014, 13:28

Důležitým předpokladem manažerské autority je dle názoru ředitele poradenské a vzdělávací společnosti Consilium Group Jana Urbana zejména osobní důvěryhodnost a přesvědčivost. Co když ji vedení ztratí?

Osobní důvěryhodnost managementu může firmě ušetřit výdaje na nákladné marketingové kampaně na podporu „podnikového image“, dokáže podstatně zvýšit ochotu zaměstnanců táhnout s ní v obtížné situaci za jeden provaz a společnosti to může v neposlední řádě znamenat jak nižší náklady na odměňování zaměstnanců, tak rovněž i na kontrolu jejich práce.

Vedoucího, který si důvěru svých zaměstnanců nezískal (nebo ji dokonce ztratil), nečeká dle slov Jana Urbana nic dobrého. Může počítat s tím, že k jeho úkolům, požadavkům či rozhodnutím budou zaměstnanci přistupovat jen formálně a pro jejich dosažení budou ochotni vykonat opravdu jen to, co je nezbytně nutné. V horším případě se může změnit i jejich vztah k firmě. Mohou pochybovat o správnosti firemních cílů nebo o skutečné potřebě změn, kterou vedení společnosti prosazuje.

Problém důvěryhodnosti může dokonce eskalovat, a to pokud firma, namísto snahy o odstranění příčin nedůvěry, bude na pokles morálky svých zaměstnanců reagovat tím, že jim sama přestane důvěřovat, zesílí jejich kontrolu apod.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání