Úvod » Aktuality » Povinné ručení v roce 2015 zdraží v souvislosti s novým občanským zákoníkem průměrně o 200 Kč

Povinné ručení v roce 2015 zdraží v souvislosti s novým občanským zákoníkem průměrně o 200 Kč

 22. 09. 2014, 14:34

Češi v roce 2014 zaplatí za povinné ručení přes 2 700 Kč ročně. Pokud by od ledna 2015 pojistky podražily o 5 až 10 %, pro motoristy by to znamenalo zvýšení o 130 až 270 Kč, přičemž rizikovější řidiči nebo ti s dražší pojistkou se mohou připravit na ještě vyšší výdaje. Nejdříve a nejvíce by si měli připlatit zejména nezkušení a rizikoví řidiči z velkých měst.

Navýšení cen povinného ručení plánují například Česká podnikatelská pojišťovna nebo Wüstenrot. „Zdražení se bude pohybovat do deseti procent,“ potvrdila rozhovoru pro deník Lidové noviny (LN) mluvčí České podnikatelské pojišťovny Renata Čapková. O úpravě ceníků uvažuje již nyní např. také Kooperativa. „Před koncem roku vyhodnotíme dopady nové legislativy, zejména nového občanského zákoníku a jejich vliv na výši pojistného plnění z povinného ručení. Na základě těchto výsledků případně upravíme ceny povinného ručení,“ vysvětluje mluvčí Kooperativy Milan Káňa.

Pokud máte zájem o bližší informace na téma povinné ručení , kontaktujte prosím některého z našich zkušených odborníků na telefonu 242 441 433 nebo sledujte naše webové stránky: http://www.ab­solutin.cz/…i-pojisteni/


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání