Úvod » Aktuality » Firmy vyloučí třetinu uchazečů o práci již předem kvůli nevhodnému obsahu na sociálních sítích

Firmy vyloučí třetinu uchazečů o práci již předem kvůli nevhodnému obsahu na sociálních sítích

 23. 09. 2014, 09:12

Mladí lidé si na sociálních sítích aktivně hledají místa ve firmách, převážně v oblasti informačních technologií nebo finančnictví. Své profily na různých platformách má více než polovina těch, kteří chtějí získat práci. Profesní síť LinkedIn např. využívá 39 % uchazečů. V některých případech ale obsah, který potenciální zaměstnanci sdílejí na svém profilu, může být uchazeči spíše na škodu.

Potvrdil to průzkum personální agentury Grafton, který informaci aktuálně přinesl. Průzkum se zaměřil na kandidáty o pracovní místa z tzv. generace Y a nastupující tzv. generace Z (tedy lidé do 30 let), přičemž šetření bylo provedeno v září 2014 na reprezentativním vzorku 2 010 respondentů.

Firmy i personalisté se totiž také čím dál tím častěji poohlížejí po zaměstnancích na sociálních sítích. 9 z 10 zaměstna­vatelů využívá LinkedIn a třetina si uchazeče o zaměstnání vyhledává na Facebooku.

Právě sociální sítě mohou být pro uchazeče zároveň zrádné. „Může za to obsah, který adept o práci na síti uveřejňuje, proto je důležité si dát s profilem práci a zveřejňovat tam jen pravdivé a ověřitelné informace,“ říká v rozhovoru pro deník IHNED.cz marketingová manažerka Grafton Recruitment Jitka Součková.

Kvůli profilu s nevhodným obsahem nebo špatnými informacemi si firmy nepozvou na pohovor až 35 % uchazečů o práci. „Kandidátům radíme, aby se snažili udržet si pozitivní online reputaci,“ uvádí Součková.

Lidé hledající práci na sociálních sítích by zde měli zveřejňovat pouze pravdivé informace a být korektní ve sdílení obsahu. Nedoporučuje se např. veřejně sdílet především fotografie z večírků nebo se špatně vyjadřovat o předchozím zaměstnavateli.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání