Úvod » Aktuality » Vlastnictví kreditní karty může mít vliv na schvalování výše hypotéky

Vlastnictví kreditní karty může mít vliv na schvalování výše hypotéky

 24. 09. 2014, 08:33

Banky, které kreditní karty i povolené debety (přečerpání účtu do minusu) při posuzování bonity klienta zohledňují, totiž považují stanovené procento úvěrového rámce těchto závazků za měsíční náklad klienta.

„A nezáleží přitom, jestli z kreditní karty peníze fakticky čerpáte či nikoliv. Bez ohledu na skutečnou výši zůstatku kreditní karty banka vychází z faktu, že dnes sice nemusíte čerpat nic, ale hned zítra můžete klidně vyčerpat veškeré dostupné finance,“ upozorňuje v rozhovoru pro deník IDNES předseda představenstva společnosti Gepard Finance Jan Kruntorád, který dodává, že byste se pak rázem mohli ocitnout v situaci, že se vám suma měsíčních splátek zvýší o tisíce. A tomu se právě banky snaží předcházet.

Na druhou stranu je pravdou, že přibližně polovina bank, které poskytují hypotéky, kreditní karty a kontokorenty neřeší – samozřejmě pokud je splácíte v termínu a když se jejich limity pohybují v rozumných mezích. Podmínky bank a požadavky klientů jsou totiž tak rozdílné, že se nedá předem říci, že byste měli kreditku či kontokorent před žádostí o hypotéku automaticky zrušit.

Uvažujete o hypotéce a máte zájem o sofistikované informace nejen na téma, zda vlastnictví kreditní karty bude mít vliv na výši vaší konkrétní hypotéky? Kontaktujte nás prosím na e-mailu: hypo@absolutin.cz Rádi vám pomůžeme při řešení vašich osobních financí.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání