Úvod » Aktuality » Do konce roku 2014 si prosím zkontrolujte stav na katastru nemovitostí

Do konce roku 2014 si prosím zkontrolujte stav na katastru nemovitostí

 06. 10. 2014, 08:42

Se schválením nového občanského zákoníku by se měli mít na pozoru majitelé nemovitostí. Každý majitel nemovitostí by si měl zkontrolovat stav zapsaný v katastru nemovitostí jednou za tři roky.

Podle Asociace občanských poraden v opačném případě majitel riskuje, že na sebe jeho nemovitost nechá bez jeho vědomí přepsat podvodník, který ji obratem převede na třetí osobu. Ta se následně bude mít dle nového zákoníku právo bránit tím, že nemovitost nabyla v dobré víře ohledně správnosti údajů zapsaných v katastru.

Jestliže si však nemovitost jednou za tři roky zkontrolujete, můžete tomu zabránit. Vlastník nemovitosti totiž může do katastru nemovitostí poznamenat spornost zápisu nejpozději do tří let, pokud nebyl o zápisu řádně vyrozuměn.

Na katastrálním úřadě si můžete požádat o zasílání změn v katastru nemovitostí, prostřednictvím datové schránky, e-mailem nebo SMS. "Podvody spáchané údajným zmocněncem disponujícím padělanou plnou mocí má za cíl omezit také ustanovení § 18 odst. 2 nového katastrálního zákona, podle kterého má katastrální úřad vyrozumět o provedeném vkladu přímo účastníka řízení, jehož práva k nemovitosti podle zápisu zanikají nebo se omezují a to i v případě, kdy byl v řízení zastoupen zmocněncem,“ řekl pro deník E15 JUDr. Ondřej Načeradský z Občanské poradny o.s. Společnou cestou.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání