Úvod » Aktuality » Končí krize realitního trhu v ČR?

Končí krize realitního trhu v ČR?

 07. 10. 2014, 16:00

Tržní ceny bytů podle nových čísel Českého statistického úřadu (ČSÚ) v roce 2014 rostou už druhé čtvrtletí za sebou. A to u novostaveb i staršího bydlení. Tržní ceny starších bytů se v celém Česku zvýšily ve druhém čtvrtletí meziročně o 1,9 %, což je nejsilnější růst od počátku těchto statistik v roce 2010. Zároveň je to poprvé, co starší bydlení zdražuje dvě čtvrtletí za sebou.

„Růst cen, pohybující se v jednotkách procent, je v tržním hospodářství zcela normální ukazatel, způsobený fungujícím zdravým trhem. To znamená, že poptávka a nabídka jsou víceméně vyrovnané,“ komentoval statistiky ČSÚ pro deník E15 ředitel realitní kanceláře Lexxus Peter Višňovský. Urychlovačem poptávky jsou podle něj hlavně rekordně nízké úroky hypoték.

Konečné ceny novostaveb, které ovšem statistici sledují jen v Praze, ve druhém čtvrtletí vzrostly meziročně o 1,2 %. Na začátku roku 2014 růst dokonce převýšil 2 %. Analytici ale zároveň upozorňují na skutečnost, že u nových bytů se tržní ceny od dubna 2014 do konce června ve srovnání s předchozím čtvrtletím naopak mírně snížily (o 0,6 %). Je to jeden z důvodů, proč meziroční zdražování nepřeceňují…


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+




Hledaný výraz: Vyhledávání