Úvod » Aktuality » EQUA BANK snížila úrokové sazby hypoték od 1,99 %

EQUA BANK snížila úrokové sazby hypoték od 1,99 %

 08. 10. 2014, 15:07

Od 6. října 2014 podpořila EQUA BANK prodej hypoték snížením úrokových sazeb hypoték, které jsou nyní od 1,99 % p.a. pro refinancování a 2,09 % p.a. pro účelové hypotéky, budou garantované pro úvěry s výší od 700 000 Kč a pro LTV až do 90 %.

Tyto úrokové sazby získají klienti, kteří podepíší žádost do 24. listopadu 2014 a úvěrovou smlouvu do 8. prosince 2014.

EQUA Bank zavádí spolu se snížením úrokových sazeb rovněž další důležitou změnu, kterou je změna odchylek pro pojištění schopnosti splácet. Pro všechny balíčky pojištění schopnosti splácet A, B, C nově platí sleva 0,3 % p.a. Tato změna se týká všech typů hypoték.

Pro získání úrokové sazby 1,99 %, resp. 2,09 % je tedy potřeba, aby si klient sjednal jakýkoli typ pojištění schopnosti splácet A, B, C. Naopak pokud si klient nesjedná žádné pojištění, bude mít sazbu zvýšenou o 0,3 % p.a.

Analogicky jako je stávající praxe – sazby, které bude systém zobrazovat, budou oproti úrokovému listu zvýšeny o 0,3 % p.a. a pokud si klient koupí pojištění, přes odchylku zajistíte sazbu dle úrokového listu.

Aktualizace metodiky: LTV do 100 %

Od 6. 10. 2014 platí aktualizovaná metodika. Metodika byla aktualizována zejména se zavedením účelové hypotéky se 100 % LTV pro všechny klienty, ne jako dosud pouze pro VPS.

Pro hypotéku se 100 % LTV musí platit tyto podmínky:

 • hypotéku musí žádat minimálně 2 žadatelé
 • výsledek z externích registrů musí být 1;2
 • pro nemovitost musí platit „známá“ pravidla: je možné akceptovat nemovitost z obcí nad 3000 obyvatel a/nebo nemovitost z obcí v okruhu 10 km od hranice Prahy a Brna a/nebo nemovitost, která byla kouladována před maximálně 3 lety. Ostatní nemovitosti jsou posuzovány individuálně

Úrokové sazby jsou v kompletním úrokovém listu; dosud byly sazby 100 % LTV pouze pro klienty VPS, nyní jsou pro všechny klienty s tím, že pro klienty VPS jsou nižší o 0,7 % p.a.

V GFO i v kalkulačce je pro hypotéku se 100 % LTV nový produkt, který umožňuje zadávat hypotéku pouze s LTV 90 % – 100 %.

Aktualizace formuláře žádosti o úvěr

Pro zjednodušení procesu přípravy hypotečních žádosti jsme nově zařadili Žádost o úvěr pro žadatele i spolužadatele přímo do excelovské kalkulačky pro výpočet kalkulace.

Žádost o hypotéku v v kalkulačce obsahuje:

 • žádost pro hlavního žadatele – list hl. žadatel, jejíž součástí je také žádost o odhad
 • žádosti pro spolužadatele – list spolužadatel 1,2,3

Smyslem přidání žádosti do kalkulačky je, aby bylo možné klientovi žádost vytisknout a zajistit podpis, bez toho, aby bylo nutné hypotéku ihned zadávat do GFO. Na jediné schůzce s klientem je tedy možné pracovat jen s excelem, předat klientovi Kalkulaci a současně s ním podepsat žádost, navíc je také možné podepsat i žádost o odhad.

Charakteristika žádosti v excelu

 • pro žadatele a spolužadatele, je potřeba vyplnit pro každého z nich příslušný list, zadáním tisku na příslušném listu se vytiskne žádost pro toho konkrétního žadatele, na konci žádosti hlavního žadatele se vytiskne žádost o odhad
 • žádost pro každého žadatele standardně obsahuje předsmluvní informaci dle NOZ a Souhlasy (101, registry)
 • oproti žádosti v GFO žádost v excelu neobsahuje pole pro vyplnění údajů o dokladech totožnosti, při zadávání do GFO proto využijte údaje přímo z kopií dokladů totožnosti
 • pole, která jste vyplnili, na listu Hypotéka (Požadovaná výše úvěru, Doba splatnosti, Jméno a příjmení, Očekávaná hodnota nemovitosti – jenom u Nemovitosti 1), se na příslušné listy žádostí propisují
 • pro vyplnění polí, (u kterých to dává smysl) stačí vybrat z nabízených možností např. u  Fixace , Typu bydlení, Rodinného stavu, Vzdělání, Paušálu, Typu úvěru apod. – tj. není nutné vypisovat
 • kromě uvedených listů pro žádost může být užitečné pracovat také s listem Seznam dokumentů – zaškrtnout na něm, které dokumenty bude klient pro schválení/čerpání potřebovat, vytisknout a klientovi předat

Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání