Úvod » Aktuality » MINISERIÁL ABSOLUT-IN NA TÉMA: Zajímá vás budoucnost paneláků? Promění se spíše v ghetta nebo v atraktivní bydlení?

MINISERIÁL ABSOLUT-IN NA TÉMA: Zajímá vás budoucnost paneláků? Promění se spíše v ghetta nebo v atraktivní bydlení?

 22. 10. 2014, 18:30

Díl II – 90.léta aneb rekontrukce, fasády a vůbec snaha o zkvalitnění bydlení v panelových domech

  • Situace se ale postupně měnila. Např. spolu s výstavbou metra se „paneláky“ stávaly i atraktivním způsobem bydlení. V 90. letech nastala pro panelové domy nová etapa. Energie výrazně zdražovaly a znamenalo to, že bydlení v energeticky neefektivních panelových domech se kvůli tepelným ztrátám neustále prodražovalo.
  • Družstva či sdružení vlastníků jednotek proto přistupovaly k rozsáhlým rekonstrukcím a zateplování domů. Panelové domy se tudíž izolovaly, stará okna se vyměnila za plastová apod.
  • Bohužel v některých případech docházelo také k tomu, že na panelových domech vznikaly nadstavby, barvy na fasádě také nebyly zvoleny zrovna optimálně, i když v tomto případě se jedná o subjektivní hledisko. Ze šedivých panelových sídlišť se tak stalo sídliště plné nejrůznějších barev, které však na sebe nijak nenavazovaly a vytvářely dojem neuspořádanosti.

Pokud se chcete dozvědět, jak to bylo s cenami paneláků, čtěte prosím náš další příspěvek na http://www.ab­solutin.cz/ak­tuality/


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání