Úvod » Aktuality » MINISERIÁL ABSOLUT-IN NA TÉMA: Zajímá vás budoucnost paneláků? Promění se spíše v ghetta nebo v atraktivní bydlení?

MINISERIÁL ABSOLUT-IN NA TÉMA: Zajímá vás budoucnost paneláků? Promění se spíše v ghetta nebo v atraktivní bydlení?

 23. 10. 2014, 09:01

Díl III – Lze v současné době považovat panelové domy za kvalitní?

„Panelové domy za kvalitní zástavbu rozhodně nepovažuji, a to z mnoha důvodů. Byly navrženy v dobách rozvinutého socialismu a jsou mimo jakékoliv současné stavební normy. Jedním z významných nedostatků je zateplení stěn, jenž je tak minimální, že se v těchto domech protopí několikanásobek toho, co v dobře zatepleném domě. Celá koncepce panelových domů je dělaná tak, že vůbec neřeší žádný hluk. Domy mají taktéž nekvalitní jádra či okna,“ vyjádřil se k panelovým domům např. developer Evžen Korec.

Podle něj se z panelových domů už teď stávají ghetta, do kterých se stahují sociálně problémoví lidé. „Naopak ti, kteří se postupně budou dostávat na vyšší životní úroveň, si totiž budou kupovat bydlení v novostavbě,“ dodává Korec.

V podstatě tak souhlasí s názorem dalšího developera Dušana Kunovského, který také kritizuje panelovou zástavbu a tvrdí, že zde vzniknou ghetta. Jedná se však o developery, jejichž cílem je především prodávat nové byty. Panelové domy velmi často nebyly nebyly postaveny kvalitně a existují dokonce názory, že panelové domy jsou na hranici své životnosti…


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání