Úvod » Aktuality » Stavební spoření zažívá renesanci. Lidé si již opět spoří a berou si úvěry.

Stavební spoření zažívá renesanci. Lidé si již opět spoří a berou si úvěry.

 28. 10. 2014, 18:50

Stavebko se vrací do rovnováhy a peníze ze systému již neodtékají. Pokud lidé jen spoří a peníze na bydlení nepoužijí, je také správně. Bez nich by stavebko totiž fungovat nemohlo.

Podle odhadů Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) skončí rok 2014 s 3,8 mil. smluv a celkovým objemem vkladů kolem 420 mld. Kč.

Úroky na spořicích účtech a termínovaných vkladech se propadají ke stále nižším hodnotám. To je také jeden z důvodů, proč se spotřebitelé opět začínají obracet ke stavebnímu spoření. Ze statistik Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS), které prezentovala na tiskové konferenci, vyplývá, že objem vkladů na stavebním spoření se začíná stabilizovat. Podle průzkumu, který si AČSS nechala zpracovat, je ve stavebním spoření uložena čtvrtina bankovních vkladů českých domácností.

  • Z průzkumu nadále vyplynulo, že i přes snížení státní podpory Češi stavební spoření stále vnímají jako tradiční produkt, který je jim nejbližší, hned po spořicích účtech a termínovaných vkladech.
  • Téměř čtvrtina respondentů průzkumu také stavební spoření považuje za vhodný produkt k zajištění na stáří.
  • Nejvíce Čechům na stavebním spoření naopak vadí podmínka účelovosti vynaložení připsané státní podpory a dále poplatky stavebních spořitelen a délka vázací lhůty.

Pokud se neorientujete v nabídkách jednotlivých stavebních spořitelen, obraťte se prosím na naše zkušené asistenty na telefonu 242 441 433 nebo e-mailu: hypo@absolutin­.cz. Rádi Vám pomůžeme při řešení Vašich osobních i firemních financí.

(Zdroj: server Měšec.cz, AČSS)


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání