Úvod » Aktuality » NOVINKY Z TRHU

NOVINKY Z TRHU

 31. 10. 2014, 11:40

Rakouská skupina Erste Group Bank, která je majitelkou České spořitelny (ČSAS), se ve III čtvrtletí 2014 propadla do ztráty 554 mil. EUR (tj. cca 15,4 mld. Kč). Ve stejném období před rokem přitom vydělala 128 mil. EUR. Ztrátový bude podle banky i celý letošní rok. O něco hůře se dařilo i ČSAS.

Banka potvrdila, že v celém letošním roce očekává ztrátu v objemu až 1,6 mld. EUR. Rakouská skupina už dříve uvedla, že kvůli novému maďarskému zákonu, podle kterého musí banky odškodnit klienty za sporné praktiky u devizových půjček, přijde v letošním roce až o 360 mil. EUR (tj. téměř 10 mld. Kč).

Mírný pokles zisku ve třetím čtvrtletí oznámila i největší česká banka ČSAS. Za prvních devět měsíců letošního roku vydělala 11,23 mld. Kč, což je o 2,2 % méně než ve stejném období loňského roku. ČSAS zaznamenala do konce září 2014 růst úvěrového portfolia o 2,4 % na 510,05 mld. Kč. Rostou ale i nové úvěry, například objem nových spotřebitelských úvěrů během se meziročně zvýšil o 2,9 % na 18,87 mld. Kč.

„Pozvolna se zlepšující ekonomická situace v České republice se odrazila na zvýšeném úvěrování domácností i podnikatelských subjektů a v kombinaci s důsledným řízením nákladů i na stabilizaci provozního zisku,“ uvedla spořitelna. Meziroční pokles čistého zisku je prý způsoben zejména ostatním provozním výsledkem.

(Zdroj: ČSAS, ČTK)


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání