Úvod » Aktuality » Důležité informace pro firmy poskytující zaměstnancům příspěvek na životní pojištění a jejich zaměstnance_31. 3. 2015

Důležité informace pro firmy poskytující zaměstnancům příspěvek na životní pojištění a jejich zaměstnance_31­. 3. 

 10. 11. 2014, 12:48

Od 1.1.2015 dochází k novele zákona o dani z příjmu, která upravuje daňové zvýhodnění životního pojištění. Ke dvěma doposud platným podmínkám (trvání do 60 let věku a minimální doba trvání 5 let) přibývá další a to nemožnost výběru prostředků z pojištění formou mimořádného výběru. Z této změny vyplývají dvě klíčová data, tj. 1.1. 2015 a 31. 3. 2015.

31. 3. 2015

Do 31.3.2015 se musí zaměstnanec rozhodnout, zda jeho smlouva životního pojištění bude nadále v režimu daňového zvýhodnění (bez možnosti mimořádných výběrů) nebo naopak (možnost výběrů, ale bez daňového zvýhodnění, tzn. i bez příspěvku zaměstnavatele).

  • O tomto rozhodnutí musí informovat pojišťovnu a zaměstnavatele.

Vzhledem k náročnosti celé problematiky a časové tísni navrhuje na toto téma udělat ve Vaší společnosti konzultační hodiny, kdy budou k dispozici naši pracovníci pro konzultace. V rámci konzultací můžeme pomoci zaměstnancům i s jejich ostatními smlouvami životního pojištění, které mají uzavřené a kterých se změny také dotýkají.

Vše potřebné Vám rádi sdělíme osobně na semináři 18. 11. 2015 od 17:00 hod., který pro Vás v našich kancelářích Na Vrcholu 25, Praha 3 zcela zdarma pořádá majitel a jednatel společnosti ABSOLUT-IN Ing. Václav Líva (vaclav.liva@ab­solutin.cz). Rezervujte si prosím všas své místo na e-mailu: eva.povolna@ab­solutin.cz


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání