Úvod » Aktuality » Z důvodu zvýšení nákladů pro pojišťovny zdraží povinné ručení

Z důvodu zvýšení nákladů pro pojišťovny zdraží povinné ručení

 26. 11. 2014, 09:06

Tuzemští řidiči si v roce 2015 za povinné ručení připlatí v průměru několik stokorun. Dle odhadu by však zvýšení nemělo přesáhnout 10 %.

Důvodem zdražení je několik legislativních změn, především nový občanský zákoník, ale např. nově rovněž i příspěvky pojišťoven na hasiče.

„Ceny se zvýší o sedm až devět procent,“ odhaduje pro deník E15 Vratislav Hybner, předseda představenstva pojišťovací makléřské společnosti IMG. Podobný odhad má rovněž výkonný partner a spolumajitel pojišťovací makléřské společnosti Renomia Pavel Nepala. „V průměru to může být o pět až deset procent. Trendem je určitě růst cen.“

Zdražování připouští kromě makléřů také pojišťovací domy. „Půjde o jednotky procent,“ uvádí k cenovému nárůstu mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková. Již dříve odhadl v médiích šéf České podnikatelské pojišťovny Jaroslav Besperát zvýšení sazeb v průměru o šest až sedm procent. Podobně se vyjádřily rovněž Allianz a Kooperativa.

  • V současnosti je přitom průměrná sazba povinného ručení podle České asociace pojišťoven pro Škodu Fabia 2 531 Kč, pro Octavii 3 412 Kč a například pro Volkswagen Golf 3 326 Kč. Při zdražení o 9 % by se povinné ručení majitelům vozu Fabia zvýšilo o téměř 230 Kč a Octavie dokonce o 307 Kč.

Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání