Úvod » Aktuality » Některá úskalí při refinancování hypoték

Některá úskalí při refinancování hypoték

 27. 11. 2014, 08:47

To, že úroková sazba je nejčastěji skloňovaným termínem ve světě hypoték, neznamená, že se jí máte slepě řídit. Ani skutečnost, že jste věrným klientem banky, vám leckdy k výhodnějším podmínkám nepomůže. Platí to při sjednání všech účelů hypoték včetně refinancování do jiné banky.

Přístup různých bank je v této otázce totiž rovněž velmi rozdílný. Některé sazby banky dopředu neříkají, jiné ji mohou v průběhu žádosti měnit. Na začátku přislíbí nízký úrok, poté ale klientovi předloží nabídku podmíněnou řadou závazků, jejichž splnění je často obtížné, leckdy i nemožné.

Velmi populární službou je dnes možnost refinancovat hypotéku (tj. přejít s půjčkou k jiné bance za výhodnějších podmínek). Málokdo pak ale přizná, že refinancování se ve výsledku může klidně i pěkně prodražit…

  • Nastavené podmínky je třeba dodržovat dlouhodobě. Jejich nesplnění může vést ke zvýšení úrokové sazby, a tím i výraznému prodražení hypotéky. Na vině jsou i předražená povinná doplňková pojištění, počítat je třeba s poplatky za změny na katastru nemovitostí nebo za nový odhad nemovitosti. Některé banky dokonce podmiňují slevy z úrokové sazby závazkem na delší časové období. Porušení rovná se vysoká sankce.
  • Refinancování má ještě spoustu dalších záludností. Když např. podepíšete novou úvěrovou smlouvu rok před koncem platnosti té staré, ale nový úvěr začnete čerpat až za rok, tak se vám právě o tento rok zkrátí sjednaná „výhodná“ úroková sazba.
  • Mnoho lidí si neuvědomuje, že hypotéka je dlouhodobá záležitost, kterou budou splácet řadu let. Během takové doby se může stát cokoli a často nastanou situace, kdy je třeba podmínky úvěru zásadně změnit. Ne u každé banky je to ale možné. Řada z nich nedokáže vyřešit nestandardní operace, jako je vyvázání nemovitosti, převod zástavy na jinou nemovitost, převod úvěru na jiného dlužníka, navýšení úvěru bez sankce nebo pomoci v případě, že se klient dostane do problémů se splácením.

V těchto situacích poznáte silnou a vstřícnou banku. Proto předem zvažte, jaké bance svěříte do rukou správu vaší hypotéky. Podstatné je rozhodnout se pro takovou, která dokáže nabídnout komplexní řešení a umí ušít řešení na míru přesně podle vašich potřeb.

Pokud se rozhodujete o hypotečním financování nebo o  refinancování , obraťte se prosím se žádostí o radu na některého z našich zkušených odborníků na tel. 242 441 433, případně na e-mailu: hypo@absolutin.cz

Vylepšujeme osobní a firemní finance


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání