Úvod » Aktuality » MINISERIÁL ABSOLUT-IN NA TÉMA: Jakých chyb se nejčastěji dopouštíme při sjednávání pojištění majetku očima expertů

MINISERIÁL ABSOLUT-IN NA TÉMA: Jakých chyb se nejčastěji dopouštíme při sjednávání pojištění majetku očima expertů

 03. 12. 2014, 09:24

Díl I – Jak to vidí: Eva Svobodová, Vedoucí marketingu a PR pojišťovny UNIQA

U pojištění domácnosti je třeba mít na paměti především to, že to není totéž jako pojištění nemovitosti Je třeba pojistit jak objekt, v němž se domácnost nachází, tak i domácnost samotnou. Dále by klienti měli dbát na pravidelnou aktualizaci pojistné smlouvy – doporučuje se alespoň jednou za 3 až 4 roky. Je to proto, že každý z nás své zázemí zdokonaluje a dovybavuje, takže je prospěšné upravit pojistné částky, aby skutečně odpovídaly stávajícímu standardu domácnosti. Kromě toho umí pojišťovny zpravidla už nabídnout i další prospěšné novinky nebo nové užitečné služby.

Nejčastějším problémem pojištění domácnosti je snaha klienta ušetřit a platit co nejméně na pojistném. Tento zájem je pochopitelný, nicméně nemůže to být na úkor rozsahu krytí a limitů plnění. Nelze šetřit tak, že nesjednám ve smlouvě ochranu proti některým rizikům anebo podcením hodnotu pojišťovaného vybavení. Správně nastavená pojistná částka je taková, která by v případě nějaké skutečně fatální události, jako je třeba totální požár, opravdu poškozenému umožnila ihned pořízení srovnatelné domácnosti.

Většina nepříjemných překvapení je v praxi spojena právě s těmito dvěma nešvary: vynecháním některých rizik a příliš nízko nastavenými pojistnými částkami.

(Zdroj: penize.cz)


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání