Úvod » Aktuality » Malá výplata je pro dvě třetiny Čechů důvodem ke změně zaměstnání

Malá výplata je pro dvě třetiny Čechů důvodem ke změně zaměstnání

 05. 12. 2014, 08:24

Po několika letech nejistoty a obav ze ztráty zaměstnání roste zájem lidí o nové pracovní příležitosti. Mzda a mezilidské vztahy na pracovišti jsou přitom dvě nejdůležitější kritéria.

Finanční ohodnocení hraje roli i v další oblasti zaměstnaneckých benefitech. Zde vítězí jednoznačně 13. plat a delší dovolená a Slováci jsou na tom podobně. Vyplynulo to z průzkumu personální agentury Grafton Recruitment.

Nedostatečné finanční ohodnocení je pro 66 % Čechů a 63 % Slováků hlavním důvodem pro případný odchod ze zaměstnání. Dalším nejvýraznějším důvodem pro změnu místa je zajímavá pracovní nabídka od jiného zaměstnavatele – v Česku by ji využilo 48 % zájemců, na Slovensku dokonce 51 %. Nevyhovující mezilidské vztahy na pracovišti jsou důvodem k případnému odchodu ze zaměstnání pro 40 % Čechů a 38 % Slováků. Nekompetentní nadřízení vadí shodně čtvrtině dotázaných v obou zemích.

Zatímco před třemi lety uváděla lepší finanční ohodnocení jako klíčový důvod pro případné přijetí nové pracovní nabídky polovina respondentů, letos je to zhruba 8 z 10 dotázaných Čechů a Slováků. S velkým odstupem pak následuje možnost růstu či kariérního postupu (43 %) a na třetím místě je preferována jistota zaměstnání (35 %). Zajímavé benefity by ke změně zaměstnání přinutily 24 % dotázaných oproti pouhému 1 % před třemi lety.

„Zlepšující se vyhlídky českých firem otevírají prostor pro výraznější navýšení mezd, které by oproti předchozím rokům převýšilo inflaci,“ upozorňuje Martin Ježek ze společnosti Grafton Recruitment a dodává, že i když je zřejmé, že tento předpokládaný nárůst nebude plošný, zaměstnanecký průzkum indikuje, že firmy, které si takovéto navýšení budou moci dovolit , získají při hledání talentů citelnou konkurenční výhodu.

(Zdroj: průzkum personální agentury Grafton Recruitment)


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání