Úvod » Aktuality » Jak si vybrat před vánoci z mnoha variant půjček

Jak si vybrat před vánoci z mnoha variant půjček

 08. 12. 2014, 12:21

Ať se nám to líbí, nebo ne, předvánoční období je také časem půjček. A nic na tom nemění ani fakt, že v anketách lidé zpravidla odpovídají, že na vánoční dárky by si nikdy nepůjčili…

Pokud tedy již podlehnete intenzivní reklamní kampani a uděláte si nějakou radost na dluh, nebuďte impulzivní, ale vše si prosím dobře porovnejte. Rozdíl v tom, kolik opravdu splatíte, totiž může být opravdu značný. A to i v případě, že klient řádně splácí a využije všech výhod, které z toho plynou.

Porovnání úvěrů ale úplně snadnou záležitostí. Internetové kalkulačky totiž nezohledňují Vaši osobní situaci (a výsledná úroková sazba tak může být vyšší). Když vyrazíte přímo k přepážce, hrozí Vám zase jiné riziko: v bance zadají do modelu konkrétně Vás a současně vznesou dotaz na registr, zda už nemáte půjček moc. Jenže takové dotazy se v registru určitou dobu hromadí. Přibližně po třetím dotazu už vám v další bance řeknou, že nepůjčí nic, protože vám hrozí předlužení.

Jaký je tedy optimální postup?

  • 1) Porovnat podmínky (např. pomocí pravidelně zveřejňovaných testů úvěrů)
  • 2) Vytipovat dva až tři ústavy, o jejichž produkt se budete blíže zajímat
  • 3) Teprvé poté si nechat spočítat úvěr „na míru“

Je pravdou, že finanční ústavy pomalu, ale jistě odstupují od poplatků. Chtějí vám prostě prodat úvěr, a tak říkají rovnou sazbu a s žádnými penězi navíc tedy nemusíte počítat.

Klasickou nabídkou předvánočního období jsou rovněž splátky bez navýšení – nevydáte se z peněz, máte zboží, postupně splácíte, a pokud dodržíte podmínky, které obchodník stanovil, nedáte nic navíc. Tento produkt neseženete v bankách, nabízejí ho splátkové společnosti přímo ve vybraných obchodech.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání