Úvod » Aktuality » REŽIM ŽIVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ OD 1. 1. 2015

REŽIM ŽIVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ OD 1. 1. 2015

 12. 12. 2014, 09:27

Využití příspěvku zaměstnavatele na životní pojištění představuje nejlevnější způsob platby na zajištění penze a rizik, neboť tato částka do výše až 2 500 Kč měsíčně nepodléhá zdanění a odvodům sociálního a zdravotního pojistného.

  • Běžné pojistné

Režim běžného pojistného se po 1.1.2015 nemění, nadále zůstává daňově zvýhodněno. Nebudou možné mimořádné výběry z běžného pojistného, ale při ukončení smlouvy, např. při odchodu zaměstnance bude vyplaceno odbytné (nejdříve po dvou letech). Z tohoto důvodu doporučujeme nadále platit běžné pojistné (obvykle v základní výši 300 – 500 Kč měsíčně) jako příspěvek k  zajištění penze zaměstnanců.

  • Mimořádné pojistné

Mimořádné pojistné, doposud používané pro výplatu odměn a bonusů zaměstnancům, které si mohli zaměstnanci z pojištění vybrat, již nebude možné vybírat (tzn. že daňové zvýhodnění zůstává, mimořádné pojistné je možné zasílat, ale bez možnosti výběru zaměstnance). Pojistné tedy zůstane na smlouvě až do jejího ukončení. Předpokládáme, že většina zaměstnanců nebude mít zájem o vyplácení odměn tímto způsobem a bude nutné odměny a bonusy vyplácet jiným způsobem.

  • Doporučený režim životního pojištění

Vzhledem k dlouhodobému charakteru životního pojištění doporučujeme v pojištění placeném zaměstnavatelem pokračovat a využít ho k  zajištění penze či životních rizik:

  • Příspěvek není zdaněn – 500 Kč poslaných firmou je 500 Kč na účtu zaměstnance. V případě mzdy zaměstnanec obdrží na účet pouze cca 250 Kč, tzn. je výhodnější, když pojištění platí přímo firma
  • Peníze jsou dostupné – v případně nutnosti je možné smlouvu ukončit dříve a peníze po zdanění vybrat. (Toto má smysl nejdříve po 1/3 původně sjednané doby trvání, ale platí, že čím déle smlouva trvá, tím větší částka je k dispozici)
  • Možnost pojištění rizik – úraz, invalidita, vážná nemoc – za zvýhodněné ceny
  • Možnost optimalizace ostatních smluv životního pojištění zaměstnanců

Neváhejte nás prosím kontaktovat pro jakékoliv dotazy a připomínky.

Za ABSOLUT-IN s.r.o.

Ing. Václav Líva, majitel a obchodní ředitel, Tel: 603 804 866, Email: vaclav.liva@ab­solutin.cz


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání