Úvod » Aktuality » Rok 2009

Rok 2009

Důležité informace pro firmy poskytující zaměstnancům příspěvek na životní pojištění a jejich zaměstnance _1.1.2015

10. 11. 14, 12:37 Od 1.1.2015 dochází k novele zákona o dani z příjmu, která upravuje daňové zvýhodnění životního pojištění. Ke dvěma doposud platným podmínkám (trvání do 60 let věku a minimální doba trvání 5 let) přibývá další a to nemožnost výběru prostředků z pojištění formou mimořádného výběru. Z této změny vyplývají dvě klíčová data, tj. 1.1. 2015 a 31. 3. 2015.

Pokračovat na celý článek »

Státní dluh zvedne úroky u hypoték

02. 12. 09, 13:49 Prudký nárůst vládního dluhu může být výhodný pro střadatele, na druhou stranu však prodraží lidem úvěry a hypotéky a firmám financování investic. Podle včera zveřejněné analýzy České bankovní asociace totiž mohou vyšší závazky státu zvednout úrokové sazby v ekonomice. A to výrazně.

Pokračovat na celý článek »

Stát snížil výkupní ceny solární elektřiny o zákonné maximum

02. 12. 09, 13:01 Za megawatthodinu z menších elektráren uvedených do provozu v příštím roce dostanou investoři 12 250 korun. U zařízení s výkonem nad 30 kilowattů sazba klesne z nynějších 12 790 na 12 150 korun.

Pokračovat na celý článek »

Solární elektrárny zdraží lidem proud o stokoruny

26. 10. 09, 09:16 Solární elektrárny zdraží lidem proud o stokoruny Podpora výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů se čím dál více začíná projevovat v peněženkách obyvatel. Zatímco letos je každá kilowatthodina spotřebovaná v domácnosti zatížena přirážkou pět haléřů na podporu obnovitelných zdrojů, příští rok to bude už více než trojnásobek.

Pokračovat na celý článek »

Úroky z hypoték spadly i pod pět procent

21. 10. 09, 08:30 Česko zasáhla vlna zlevňování hypoték. Zatímco ještě o prázdninách se podle dat serveru Hypoindex.cz pohybovala průměrná úroková sazba okolo šesti procent, nyní některé banky zlevnily úroky pod hranici pěti procent za rok. .Komentáře

Pokračovat na celý článek »

Trh s hypotečními listy se obnovil

16. 10. 09, 09:35 Tuzemský trh s hypotečními zástavními listy, kterými banky mohou financovat poskytované úvěry, se loni prakticky zastavil. Nyní se banky k emisi těchto dluhopisů masově vracejí,

Pokračovat na celý článek »

Fotovoltaika na rozcestí

13. 10. 09, 17:39 Na začátku loňského roku bylo v Česku 249 solárních elektráren o výkonu pouhých 3,4 megawattu instalovaného výkonu. Letos v září jich lidé z Energetického regulačního úřadu napočítali už 2583. Celkový výkon téměř o tři megawatty překročil stovku. A to je jen začátek. Za obrovský rozmach vděčí sluneční elekřina státní podpoře. Více než štědré státní podpoře. Energetické společnosti podle současných regulí vykupují elektřinu ze slunce za 12,78 koruny. Podle původních předpokladů měla být podpora nastavena tak, aby pokryla náklady na výstavbu elektrárny a poskytla investorům přiměřený zisk.

Pokračovat na celý článek »

Stavební spořitelny zahájily štědré kampaně

05. 10. 09, 09:59 Tuzemské stavební spořitelny letos rozjíždějí tradiční předvánoční kampaně s velkým předstihem. Už tři ze všech pěti ústavů na českém trhu nabízejí novým klientům do konce roku zvýhodněné smlouvy. Letošním lákadlem jsou finanční prémie. Bonus odpovídá části nebo celému poplatku za uzavření smlouvy, který je standardně jedno procento z cílové částky. Důvodem je obava z dalšího úbytku klientů, který by spořitelnám omezil zdroje na půjčky. Za 1. pololetí získaly spořitelny o 26 tisíc smluv na spoření méně než před rokem. Z celkového počtu 4,9 milionu smluv si přitom 52 procent jejich majitelů může peníze vyzvednout kdykoliv, aniž by ztratili nárok na státní podporu. Jde o smlouvy uzavřené za výhodnějších podmínek před rokem 2004, na nichž už lidé splnili zákonem stanovenou dobu spoření. Nejštědřejší je zatím Raiffeisen stavební spořitelna. Od 1. října do konce roku slibuje na nové smlouvy s cílovou částkou minimálně 200 tisíc korun připsat lidem dva tisíce korun. Klient prémii získá během února, když na účet vloží do konce ledna alespoň 20 tisíc korun. Pokud to udělá do poloviny prosince, připíše mu spořitelna dva tisíce ještě letos. Ušetřit podle Raiffeisen mohou ale i lidé, kteří budou schopni naspořit i méně. Když na novou smlouvu vloží alespoň pět tisíc, v únoru jim spořitelna připíše tisícikorunu.

Pokračovat na celý článek »

Komerční banka spojí síly s Českou pojišťovnou

02. 10. 09, 15:27 Komerční banka přehodnotila svou strategickou spolupráci s pojišťovnou Allianz a rozhodla se vsadit na silnějšího partnera. Nově uzavřená dohoda o vzájemném prodeji produktů s Českou pojišťovnou má KB umožnit proniknout do sítě zhruba 350 poboček a více než pěti tisíc pojišťovacích agentů, kterými tuzemská pojišťovací jednička disponuje. Stejně výhodné je nové partnerství i pro Českou pojišťovnu – záběr její sítě se tím rozšíří skoro o 400 poboček Komerční banky. »Smlouva je dohodnuta na pět let s možností opce na prodloužení. Jde o letos největší strategickou alianci uzavřenou v tuzemském finančním sektoru,« řekl v úterý HN Vladimír Jeřábek, člen představenstva Komerční banky. Smlouva je podle něj výsledkem tendru, který KB vyhlásila před několika měsíci. Ode středy tak Česká pojišťovna prodává pod svou hlavičkou hypotéky Komerční banky a KB začala nabízet například pojištění nemovitostí, domácnosti, povinné ručení a havarijní pojištění z dílny České pojišťovny. Životní a úvěrové pojištění bude KB nadále prodávat jen vlastní. Obě firmy zároveň startují prodej prvního společného produktu.

Pokračovat na celý článek »

Ministerstvo připravilo plán na využití fondů EU

24. 09. 09, 12:25 Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo akční plán na využití evropských fondů ke snížení dopadů krize. Snazší přístup k dotacím mají mít hlavně malé a střední firmy, malé obce a neziskové organizace, sdělilo v tiskové zprávě. Subjekty ohrožené krizí mají navíc získat snadnější přístup k investičním financím zejména v podobě zvýhodněných úvěrů a záruk. Plán počítá také se změnou zákonů takovým způsobem, aby se příjemcům dotací například zjednodušilo vykazování výdajů. Chce jim i pomoci odstraňovat chyby v žádostech Ministerstvo připravilo plán na využití fondů EU o dotace, kvůli kterým je pak musí vracet. Dotace by podle plánu měly směřovat do oblastí se silným růstovým potenciálem, jako jsou investice do infrastruktury, zaměstnanosti a nových technologií. Některé programy již přistoupily například k urychlení plateb. Budou také vyhlašovány dříve neplánované výzvy. V aktuálním rozpočtovém období 2007 až 2013 může Česko získat z Bruselu až 26,7 miliardy eur, tedy kolem 680 miliard korun. Na začátku srpna bylo schváleno 12 294 projektů v hodnotě 138,9 miliardy korun. >čtk

Pokračovat na celý článek »

starší články


Vytisknout Poslat tuto stránku Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání