Úvod » Aktuality » Rok 2009 » Úroky z hypoték spadly i pod pět procent

Úroky z hypoték spadly i pod pět procent

 21. 10. 2009, 08:30

Česko zasáhla vlna zlevňování hypoték. Zatímco ještě o prázdninách se podle dat serveru Hypoindex.cz pohybovala průměrná úroková sazba okolo šesti procent, nyní některé banky zlevnily úroky pod hranici pěti procent za rok. .Komentáře

Důvodem je podle makléřů snaha bank dát hypotečnímu trhu pozitivní impuls k nákupům.

Poslední bankou, která snížila úrokové sazby u hypoték, je Raiffeisenbank. Její minimální sazba klesla na 5,29 procenta. Banka změnila i podmínky pro klienty, kterým končí fixace . Nově dostanou nabídku úrokové sazby, která začíná na hodnotě 4,99 procenta za rok. Česká spořitelna zase začala nabízet jednoprocentní úrokové zvýhodnění na polovinu hypotéky pro občany.

Z dalších finančích domů Komerční banka od srpna dočasně zvýhodnila lidem hypotéky s fixací na pět a více let. Lepší podmínky od podzimu nabízejí i GE Money Bank, Hypoteční banka u hypotéky po webu nebo Wüstenrot hypoteční banka.

Související články Finance a bankovnictví Bednar: Česko je pro nás po Rakousku nejdůležitější

Brusel chystá změnu pravidel pro hypotéky

Likvidované Agrobance opět hrozí konkurz

Trh s hypotečními listy se obnovil

ČS si chce dlouhodobě zavázat lidi s hypotékou

Snižování úroků má přilákat větší množství lidí, kteří si úvěr vezmou. Prodej hypoték je toitž letos kvůli recesi v útlumu. Objem poskytnutých hypotečních úvěrů v srpnu meziročně klesl takřka o 30 procent na 5,45 miliardy korun.

Není však jasné, zda je snižování úroků trvalejšího charakteru. „Současné zlevňování vidíme spíše v rovině marketingových akcí bank, nevnímáme ho tedy prozatím jako trend,“ říká ředitel hypotečního makléře Simply Jan Urban. Podle něj po odeznění kampaní lze čekat, že se průměrná cena vrátí na současnou hladinu.

„Jakákoliv změna v úrokoÚroky vých sazbách směrem k základní úrokové sazbě, tedy Priboru, je trhem vnímána pozitivně a bezesporu bude mít oživovací efekt na poptávku,“ hodnotí vývoj sazeb ředitel hypotečního makléře Clever Robert Tomeš. Jedním dechem dodává, že nezůstane pouze u snižování úrokových sazeb, ale že banky budou v budoucnu benevolentnější při posuzování bonity jednotlivých klientů. Makléři si s bankéři notují v názoru, že pokud by snižování úroků mělo pokračovat, je velmi pravděpodobné, že by se sazby mohly přiblížit úrovním, které byly na tuzemském trhu zhruba před rokem a půl.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání