Úvod » Aktuality » Rok 2010 » Kdo nabízí nejlevnější hypotéku?

Kdo nabízí nejlevnější hypotéku?

 09. 08. 2010, 12:35

Hypotéky v Česku dál zlevňují. Průměrné úrokové sazby se v červnu po téměř třech letech vrátily pod pětiprocentní hranici na 4,92 procenta.

Hypotéky v Česku dál zlevňují. Průměrné úrokové sazby se v červnu po téměř třech letech vrátily pod pětiprocentní hranici na 4,92 procenta.

Právě na levnější sazby se teď banky snaží nalákat co nejvíce klientů a oživit tak trh poznamenaný ekonomickou krizí. Zástupci bank zároveň už pár měsíců varují, že pokles sazeb končí. Jenže aktuální čísla ukazují opak.

„Za poslední dva měsíce změnila sazby polovina sledovaných bank, přitom pouze Raiffeisenbank směrem vzhůru,“ říká Luboš Svačina z Hypoindexu.

V kategorii hypoték do 85 % LTV nyní nabízí nejnižší úrokové sazby LBBW Bank, za níž v těsném závěsu následuje nabídka Wüstenrot hypoteční banky.

„Cena hypotéky nezávisí pouze na samotné úrokové sazbě,“ upozorňuje Svačina z webu Hypoindex.cz. Zájemce o úvěr musí do celkové kalkulace započítat také výši poplatků souvisejících s vyřízením a správou úvěru.

Stále oblíbenější jsou variabilní sazby hypoték, které se mění v závislosti na tržních sazbách PRIBOR. Splátky jsou řádově o stokoruny měsíčně nižší než u fixních variant. Například u UniCredit nebo mBank nyní zájemci o variabilní sazby dosáhnou na úrok pod čtyři procenta .

pek


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání