Úvod » Aktuality » Rok 2010 » Češi se více bojí, investují do pojištění

Češi se více bojí, investují do pojištění

 14. 10. 2010, 12:47

Češi se začali více bát nejrůznějších finančních rizik plynoucích například z rozmarů přírody nebo třeba ze způsobení velké škody, což může domácí rozpočet zcela položit. Pojistky jsou proti minulosti vzhledem k rozsahu krytí výhodnější, a tak významně roste zájem o komplexní pojištění rodin. Lidé více chtějí odpovědnostní pojištění nebo krytí v případě přepadení.

„Zvýšil se zájem o pojištění osob o deset až 15 procent proti loňsku. Je zřejmé, že lidé si více uvědomují potřebu zajištění a vlastní odpovědnosti,“ potvrdila Jaroslava Matoušková z firmy OVB, která prodává finanční produkty od bank přes fondy až po pojišťovny.

„V časech krize výrazně vzrostl zájem o pojistky, které kryjí komplexní rizika,“ potvrzují unisono zprostředkovatelé finančních produktů a pojišťovny. Na ústupu z pomyslného Olympu preferovaných typů investic je stavební spoření .

„U pojištění je patrný odklon od jednotlivých pojistných smluv zajišťující dílčí rizika a od pojištění tvořícího rezervy, které sloužilo ke spoření, k variabilním pojistkám kryjícím rizika celé rodiny,“ upřesnil analytik Fincentrum Josef Rajdl.

Rodinné, skupinové, rizikové a úrazové pojistky totiž teď poskytují ve srovnání s pojistkami z let minulých vysoké krytí za relativně nízké pojistné. I přepadení kryje pojistka domácnosti

Například Kooperativa registruje zvýšený zájem o pojistky domů a domácností, jejichž běžnou součástí je i krytí situací, kdy někdo z rodiny, třeba dítě, někomu jinému způsobí škodu na majetku nebo zdraví. Klasickým příkladem je, když ratolest rozbije sousedovi okno.

I to může bez potíží krýt pojistka domu, stejně tak, jako když vás na ulici pod pohrůžkou ublížení okradou o peníze a cennosti a vy na to máte protokol od policie. Podle pojišťováků to jsou přesně možnosti, o něž se v současnosti lidé začínají více zajímat a o nichž mnozí donedávna často neměli tušení.

Pojistnému trhu také dominují jednorázové životní pojistky na pět let.

Právo


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání