Úvod » Aktuality » Rok 2012 » Byt jako investice – reálné aktivum, které neztrácí hodnotu

Byt jako investice – reálné aktivum, které neztrácí hodnotu

 27. 03. 2012, 08:27

Většina investičních produktů je založena na tzv. papírovém vlastnictví, tzn., že máte nějaký papírový doklad o tom, že někde máte nějaké peníze. V souvislosti s probíhající krizí ve finančním sektoru je rozumné mít také část majetku v nějakém reálném aktivu, a tam nemovitosti již dlouhodobě patří.

Byt jako reálná investice patří mezi ty nejzajímavější v rámci nemovitostí. Na rozdíl od domu nevyžaduje tak náročnou údržbu a na rozdíl od pozemku nese pravidelný výnos.

Za klíčové parametry při koupi bytu považujeme lokalitu a celkový stav a fungování domu, ve kterém se byt nachází. S tím lze velmi těžko v budoucnu něco udělat. Naopak vlastní stav bytu již není tak důležitý, neboť se dá zohlednit v ceně a případná rekonstrukce nepodléhá souhlasu třetích stran. Z hlediska lokality je klíčová především dopravní dostupnost MHD, možnost parkování a občanská vybavenost v okolí.

U celkového stavu domu klademe důraz zejména na technický stav – střechy, pláště, rozvodů a společných prostor. Tím vyloučíme velké investice, které by mohli ovlivnit výnosnost. Příjemným bonusem pak může být vlastní zahrada, bezbariérový přístup či pěkné okolí domu. Důležité je také fungování společenství vlastníku, výše pravidelných plateb a v neposlední řadě také sousedé či spoluvlastníci, kteří mohou řadu věcí ovlivnit.

Důležitým faktorem ovlivňujícím výnosnost je v neposlední řadě kupní cena. Cenu pronájmu diktuje trh, těžko se byt pronajme za výrazně vyšší cenu než je na trhu běžné. U kupní ceny je naopak šance na dosažení nižší ceny poměrně velká a nahrává tomu i celková situace na realitním trhu.

Příklad bytů v Praze:

1+1, 49m2, 1.patro, nájem 10 000 Kč měsíčně, cena 2 mil Kč

2kk, 42m2, 7.patro, nájem 8 000 Kč měsíčně, cena 1,5 mil Kč

1+1, 38m2, 4.patro, nájem 10 000 Kč měsíčně, cena 2 mil Kč

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, s celým procesem koupě a pronájmu Vám pomůžeme.

Kontakt: tel: 242 441 433, mobil: 724 454 676, email: reality@absolu­tin.cz

Ve čtvrtek se můžete těšit na zajímavou nabídku koupě bytů v Praze. Jedná se o menší byty do 50m2 s cenou od 30 000 Kč/m2 ve staré zástavbě s dobrou dopravní dostupností.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání