Úvod » Aktuality » Rok 2012 » Zlato do roka a půl dosáhne na cenu mezi 3500 a 5000 USD

Zlato do roka a půl dosáhne na cenu mezi 3500 a 5000 USD

 13. 08. 2012, 10:27

Téměř každá evropská země je v plamenech a plameny brzy přeskočí do USA. Katalyzátorem bude pravděpodobně nějaká spojená akce ve znamení kvantitativního uvolňování, neboli tisku peněz, které se zúčastní FED, MMF a ECB. To se stane proto, že celosvětově ekonomiky kolabují.

Podívejte se na nezaměstnanost. Mnoho zemí již dosáhlo hranice 25%. USA mají nezaměstnanost ve výši 23%, když ji tedy samozřejmě počítáte správně. V mnoha zemích je nezaměstnanost mezi mladými až 50%. To je světová katastrofa a sociální dopady tohoto jevu budou strašlivé. Takže katalyzátor může přijít z mnoha stran, avšak co je jisté, cena zlata poskočí při dalším tisku peněz. Tisk peněz povede ke krachu měn a k tomu, že investoři budou skupovat investiční zlato při jakékoliv ceně.

Samozřejmě že banky nemají dostatek fyzického zlata, aby pokryly své závazky. Centrální banky a s největší pravděpodobností FED nemají to zlato, o kterém říkají, že jej drží. 8000 tun měnového zlata americké vlády patrně není tam, kde by mělo být.

3000 tun investičního zlata MMF je pravděpodobně dvojnásobně menší číslo. Banky nemají ani to alokované investiční zlato, které tvrdí, že mají. Máme důkazy a Stephen Leeb o tom nedávno také mluvil.

Výsledkem toho všeho bude, že papírové trhy ztratí důvěru a lidé budou prchat do fyzického zlata. V následujících 12–18 měsících cena zlata naroste někam mezi 3500–5000 USD za unci. Během tří let vidím cenu zlata kolem alespoň USD 10 000 za unci.

O investičním stříbru řekl Greyerz, že překoná rychlostí růstu cenu zlata. Zdá se, že korekce poměru ceny zlata a ceny stříbra je u svého konce. To znamená, že cena stříbra začne růst mnohem rychleji než cena zlata. Nemyslím si, že bude dlouho trvat, než se cena stříbra dostane zpět na 50 USD. V následujících 12–18 měsících již budeme vysoko nad touto hranicí. Ve světě, kdy většina aktiv podléhá zkáze, je kritické držet aktiva, která se nezkazí a těmi jsou právě investiční zlato a investiční stříbro. A musejí být samozřejmě drženy ve fyzické formě.

Díky zrychlující se úvěrové bublině posledních 40 let bude pokračovat krach finančního systému, díky tomu se projeví nedůvěry v schopnost vlád vládnout a nedůvěra v celý finanční systém. Budeme svědky dalších pádů bank jako Lehman, MF Global a PGF. Krachy však budou stále větší a lidé si začnou uvědomovat, že bankovní systém není bezpečný.

zdroj: King World News

V případě dramatického nárůstu poptávky ze strany investorů očekávejte celosvětově nedostatek zlatých a stříbrných investičních mincí. Bude to výsledek další fáze finanční krize.

Podle manažera The Perth Mint, Brona Suchekciho, od počátku finanční krize 2008 začalo nakupovat investiční zlaté a stříbrné mince méně než 2% lidí. Výsledek byl, že mincovny omezily své výrobní kapacity na ražbu investičních mincí.

V telefonickém rozhovoru s Financial Survival Network byla Bronovi položena otázka, co by se stalo, kdyby se objevila masová poptávka jak tomu bylo v USA v 70. letech, tedy období dramatické inflace.

Přes lepší připravenost mincoven na tento stav řekl Bron, že investoři by měli vědět, že by se objevil obrovský výrobní problém, protože výrobní kapacity by toto nezvládly. Přestože ražby mincí je relativně jednoduchý proces, výroba tvz.blanks (přesně zvážená ražená kolečka z investičního zlata nebo stříbra) je mnohem složitější a časově náročnější proces. Většina mincoven se tímto výrobním krokem nezabývá a potom jsou odkázány na pár výrobců, kteří toto umí. Například americká mincovna U.S. Mint spoléhá na tři takového dodavatele, z nichž jeden je právě The Perth Mint.

A co by si z této informace měli odnést investoři? Jestliže tušíte další významnou krizi, nakupte raději teď, abyste předešli jistotě vyšších prémií, protože investičních zlatých a stříbrných mincí potom bude nedostatek.

Golden Gate CZ, a. s., Holubova 4, 150 00 Praha 5 – Radlice Tel.: +420 776 448 853 | +420 251 554 836 | info@goldenga­te.cz | www.goldengate.cz

zdroj: Stephen Ward


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání